Kim jest Laura Lopes?

Lista członków brytyjskiej rodziny królewskiej jest naprawdę długa. Część z nich stara się unikać reporterów i wiedzie życie z dala od mediów. Taką osobą jest właśnie Laura Lopes, czyli „zapomniana siostra Williama i Harry’ego". Co o niej wiadomo? Lopes urodziła się 1 stycznia 1978 roku. Jej ojciec, Andrew Parker Bowles, to pierwszy mąż księżnej Camilli. Para rozwiodła się w 1995 roku i Camilla dziesięć lat później poślubiła dawnego kochanka, księcia Karola. Właśnie podczas tego wydarzenia Laura Parker Bowles zadebiutowała publicznie, jako nowa członkini rodziny królewskiej.

Córka księżnej Camilli studiowała sztukę i marketing na Uniwersytecie Oksfordzkim. Laura jest uznanym kuratorem sztuki. W 2005 roku została partnerem i współzałożycielką, a później dyrektorką galerii London’s Eleven. Kiedy nie pracuje, zajmuje się trójką swoich dzieci, 13-letnią Elizą i 11-letnimi bliźniakami – Gusem i Louisem. Laura w 2006 roku wyszła za mąż za byłego modela Calvina Kleina -  Harry'ego Lopesa. Na ślubie pary nie mogło zabraknąć przybranych braci Laury – Williama i Harry’ego. Synowie księżnej Diany odwdzięczyli się później Lopes i zaprosili ją na własne wesela. Co więcej, córka Laury była nawet jedną z małych druhen na ślubie księcia Williama i księżnej Kate w 2011 roku. Przybrane rodzeństwo jednak nie zawsze się dogadywało. Dlaczego dochodziło między nimi do spięć?

Laura Lopes – "zapomniana siostra" Williama i Harry’ego

Księżna Diana była pierwszą żoną księcia Karola. Para doczekała się dwóch synów – Williama i Harry’ego. Niestety małżeństwo nie przetrwało. W wywiadzie udzielonym dziennikarzowi BBC Diana wyznała, że jej mąż całe życie był zakochany w Camilli Parker-Bowles. Ostatecznie para rozwiodła się w 1996 roku. Camilla i książę Karol pobrali się dziewięć lat później, w 2005 roku. Ich związek był od początku mocno komentowany. Otoczenie obwiniało Camillę o rozbicie małżeństwa księcia Karola z Dianą, która była ulubienicą tłumów. W 2010 roku Katie Nicholl napisała biografię „William i Harry”. W książce opisała m.in., jakie relacje łączyły przybrane rodzeństwo, szczególnie księcia Williama i Laurę Parker-Bowles. Okazuje się, że oboje obwiniali się o rozbicie swoich rodzin. 

William i Laura toczyli straszne kłótnie o to, kto jest winny rozbicia ich rodzin. William winił Camillę za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziła jego matce, co doprowadzało Laurę do wściekłości. Kiedyś powiedziała nawet do niego: "Twój ojciec zrujnował mi życie" - pisze autorka.

Według Karie Nicholl, William i Laura kłócili się przez cały okres szkoły, czyli w czasie, w którym trwał romans Camilli Parker Bowles z księciem Karolem. Autorka książki przekonuje, że Laura potrafiła ponoć podnieść słuchawkę telefonu, kiedy jej mama rozmawiała z księciem Walii i mówiła wprost, co myśli o ich romansie.