Seks - kiedy najlepiej się kochać?

Zapewne większość z was po prostu powie, że wtedy kiedy mamy ochotę. Jednak badacze nie mają wątpliwości i podali konkretną datę i godzinę, kiedy powinniśmy się kochać.

Okazuje się, że idealną datą na seks jest 2 stycznia o godzinie 22.36. Ten właśnie dzień został nazwany "baby-making day", czyli dzień kiedy zostaje poczętych najwięcej dzieci. W 2020 roku ten dzień przypadnie właśnie na 2 stycznia.

Czy warto wierzyć w takie rzeczy?

Powyższa data wzięła się stąd, że na Wyspach Brytyjskich najwięcej dzieci przychodzi na świat 26 września. Jeśli od tej daty odliczymy 38 tygodni (średnia długość ciąży), to wychodzi na to, że najwięcej dzieci zostaje poczętych 2 stycznia.

Jak się okazuje sytuacja podobnie wygląda w Polsce, gdzie właśnie w połowie września jest najwięcej narodzin.

Portal "Channel Mum" przeprowadził badanie wśród rodziców, z których większość przyznała, że właśnie 2 stycznia uprawiali seks, którego owocem było dziecko. Dodatkowo, co dla nas jest zaskoczeniem, zależało im, żeby data narodzin wypadała w okolicy daty rozpoczęcia roku szkolnego. Wtedy takie dzieci kiedy pójdą do szkoły są najstarsze w klasie. Taki powód podało aż 30% ankietowanych.

Oczywiście jak to w życiu bywa nie wszystko można zaplanować co do dnia i godziny i takie "odkrycia" należy to traktować z przymrużeniem oka. Ale z drugiej strony dlaczego nie spróbować?