Kickboxing to sztuka walki, jest ona połączeniem boksu z kopnięciami nogami. "Kick" oznacz bowiem kopnięcie, a „boxing” boks. Dyscyplina ta rozwinęła się dopiero w latach 60. ubiegłego wieku, a swoje źródła ma w boksie tajskim.
Obecnie kickboxing jest bardzo popularny także wśród kobiet. Pozwala świetnie wyżyć się, a dodatkowo pięknie kształtuje sylwetkę. Treningami kickboxingu chwalą się modelki trenujące przed pokazami bielizny Victoria's Secret. Trudno chyba o lepszą reklamę tego sportu!

Treningi kickboxingu świetnie wzmacniają całe ciało, poprawiają balans i wyczucie równowagi, a dodatkowo pozwalają pozbyć się stresów. Dodatkowo porty walki podnoszą pewność siebie i pozwalają poczuć się bezpieczniej, bo dzięki nim umiemy się bronić. Treningi kickboxing uczą także precyzji i cierpliwości, a także wzmacniają upór w dążeniu do celu.

Jeśli uczęszczasz na treningi systematycznie szybko zauważysz swoje postępy. W wielu miastach istnieją specjalne grupy stworzone tylko dla kobiet. Nie musisz martwić się o siniaki. Najpierw ćwiczy się w towarzystwie worka bokserskiego czy gruszki, późniejsze ewentualne sparingi przeprowadzane są zawsze w ochraniaczach i kasku. Trening trwa około 1,5 godziny.