Muzyk, który jest posiadaczem wielu prestiżowych nagród, w tym Grammy, Soul Train, American Music, Word Music oraz ma swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Muzyk, który współpracował z Whitney Houston, Celine Dion, Frankiem Sinatrą, czy Arethą Franklin. Kenny G - 5 maja, Warszawa, Sala Kongresowa.  

Muzyka Kenny’ego G klasyfikowana jest jako „smooth jazz” – jej ponadczasowość i soulowo – melancholijny charakter są znakami rozpoznawczymi artysty. Ma on niesamowitą zdolność tworzenia  różnych klimatów – od rozmarzenia i romantyzmu, przez tęsknotę i smutek, po spokój, czy radość. Jego doskonałe wyczucie w łączeniu różnych gatunków muzycznych oczarowuje słuchaczy, grane przez niego utwory są piękne w swej prostocie, autorskie projekty fascynują, a wersje instrumentalne najbardziej znanych przebojów ukazują ich romantyczną duszę. Kenny G. ( Kenny Gorelick ) urodził się w Seattle 5 czerwca 1956 roku. Miłość do saksofonu pojawiła się u niego bardzo wcześnie i nagle – od tego momentu nie rozstawał się z instrumentem na krok. We Franklin High School, gdzie się uczył, dołączył do szkolnego zespołu,  z którym w 1974 roku wyruszył na trasę koncertową do Europy. Już w dwa lata później należał do orkiestry Barry’ego Whita Love Unlimited Orchestra i zaczął występować jako profesjonalista. Podczas studiów grał w funkowym zespole Cold, Bold & Together, potem zmienił go na jazzrockowy zespół Jeff Lorber Fusion, który współpracował z wytwórnią Arista Records. Wtedy właśnie został zauważony przez jej ówczesnego prezesa i w 1981 roku podpisał swój pierwszy kontrakt na autorskie projekty.

Na swoim debiutanckim albumie Kenny G sprawdził się zarówno jako kompozytor – był autorem większości utworów, jak i multiinstrumentalista (zagrał na saksofonie, syntezatorze, flecie, zaaranżował partie dęte). Dwie kolejne płyty G-Force i Gravity zjednały mu wielbicieli jazzu i r&b, ale dopiero prawdziwym sukcesem okazała się sprzedana w 5 mln egzemplarzy Duotones z 1986 roku z jego niezapomnianym „Songbird”, dzięki której pokochały go miliony fanów na całym świecie. Popularność Kenny’ego G rosła z roku na rok, coraz szersze grono odbiorców podziwiało jego twórczość, na co dowód dostał w 1992 roku – krążek Breathless kupiło 12 mln fanów w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

W latach 90-tych Kenny G nie próżnował. Wydał kilka płyt świątecznych, składanek zawierających najlepsze przeboje oraz albumów live. Otrzymywał kolejne nagrody, współpracował ze światową czołówką gwiazd muzyki: Whitney Houston, Celine Dion, Frankiem Sinatrą, czy Arethą Franklin, a przez krytyków został okrzyknięty najlepszym instrumentalistą świata. Najnowszy krążek Kenny’ego G Rhytms & Romance (2008r.) wyróżnia się na tle pozostałych. To rewelacyjna mieszanka salsy, samby i bossa novy, wspaniały zbiór latynoskiej muzyki miłosnej. Artysta pokazał na niej swoje zupełnie nowe oblicze i po raz kolejny zaskoczył swoich fanów. Czym zaskoczy nas podczas majowego koncertu w Warszawie? Jedyny sposób, żeby się o tym przekonać, to po prostu tam być.  
ZAPRASZAMY   
UWAGA ZMIANA TERMINU:
5 maja 2009, Warszawa, Sala Kongresowa, godz. 20:00