Kazik i afera w Trójce: "Twój ból jest lepszy niż mój"

Chyba nie w Polsce osoby, która nie słyszałaby "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Utwór, który nawiązuje do kontrowersyjnych zachowań obozu rządzących, zdobył ponad 8 milionów wyświetleń w zaledwie tydzień. Kilka dni temu wygrał nawet słynną "Listę przebojów Trójki", która... została unieważniona, z powodu rzekomej "manipulacji podczas liczenia głosów" i "nielegalnego wprowadzenia utworu na listę" (czytamy w oświadczeniu Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu 3, Tomasza Kowalczewskiego). Wybuchła ogromna afera, "Trójka" została oskarżona o wprowadzanie cenzury, kolejni artyści w geście solidarności i walki o wolność słowa, zdecydowali się na zakończenie współpracy z rozgłośnią, lub wycofania swoich utworów z jej list. Z "Trójki" odszedł również Marek Niedźwiedzki.

Kazik: nowa piosenka z Wojtkiem Jabłońskim już jest hitem 

Kazik Staszewski zażądał usunięcia utworu z Listy Przebojów, jednak nie komentował szerzej afery w Trójce. Do czasu. Wczoraj na profilu Wojtka Jabłońskiego, pojawił się ich wspólny, nowy kawałek: "Powiedzcie, że kochacie nas". Muzycy, na tle meblościanki, w kreszowych dresach i klapkach, nawiązują do tematyki hejtu w internecie. 

"Powiedzcie, że kochacie nas, potrzeba tego nam. Nie jutro, za rok, lecz teraz. Już ja was dobrze znam... Powiedzcie, że kochacie nas, inaczej nic nie znaczę. Chcemy kochani być przez was... Kochajcie nas ponad życie... Powiedzcie, że kochacie nas w ten nieprzyjemny czas" 

Rozbrzmiewa w głośnikach, a na ekranie... przewijają się negatywne komentarze, dotyczące zarówno twórczości, jak i wyglądu piosenkarza. Wszystko w konwencji Facebookowego LIVE, czyli transmisji na żywo. 

Utwór pochodzi z nowej płyty "Zaraza", która w sprzedaży pojawi się 5 czerwca 2020 roku.