Tort ze ślubu Diany i Karola trafił na aukcję?

Kawałek tortu ze ślubu księżnej Diany i księcia Karola trafił na aukcję. "Eksponat" ważący 80 dekagramów został dokładnie zapakowany, zamrożony i przechowywany przez 40 lat. Przypomnijmy, że ślub Diany odbył się 29 lipca 1981 roku. Jak po tylu latach udało się przechować kawałek tortu?

Jak podają brytyjskie media, rodzina Moyry Smith przez lata przechowywała kawałek weselnego tortu księżnej Diany i księcia Karola. Tort na ślubie Diany mierzył ok. 154 cm wysokości i ważył ponad 100 kg.

Imponujący kawałek tortu, składający się w większości z lukru oraz z marcepanu ozdobionego herbem brytyjskiej rodziny królewskiej został przekazany Moyrze Smith, jednej z pracownic królowej matki, która była zatrudniona w Clarence House - informuje "Daily Mail".

W 2008 roku, rodzina Moyry sprzedała go prywatnemu kolekcjonerowi, a ten chce przekazać go dalej, oczywiście zarabiając na tym pokaźną sumkę. W 2014 roku kawałek tortu był sprzedany za 1375 dolarów. 

Kawałek tortu, który 11 sierpnia trafi na aukcję będzie dodatkowo zawierał broszurę z porządkiem ślubnej ceremonii oraz program weselnego śniadania. Forma do ciasta, w której przechowywany jest kawałek tortu, ma adnotację: "Obchodź się z nim ostrożnie. Tort weselny księcia Karola i księżnej Diany, M.C. Smith". Licytatorzy opisali eksponat jako "unikalną królewską pamiątkę", nie nadającą się do spożycia.

To ciekawa i wyjątkowa pamiątka z królewskiego ślubu, który niezmiennie fascynuje miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej na całym świecie - ocenił w rozmowie z "Daily Mail" ekspert zajmujący się wyceną pamiątek po brytyjskiej rodzinie królewskiej. 

Myślicie, że będą chętni za zakup takiego eksponatu, który już teraz został wyceniony na 500 funtów?