Kate Middleton wydaje książkę

Rodzina królewska miała ostatnio trudny okres. Choroba księcia Filipa zbiegał się w czasie z kryzysem wizerunkowym wywołanym wywiadem Meghan Markle i księcia Harry’ego u Oprah. Sama rodzina nie wypowiadała się na ten temat zbyt szeroko, a ich reakcja na całe zamieszanie ograniczyła się jedynie do wydania oświadczenia. Nic dziwnego, że gdy księżna Kate ogłosiła, że już wkrótce pojawi się jej pierwsza książka, większość osób pomyślała, że będzie to próba rozliczenia się ze szwagierką, gdzie kobieta opowie całą historię ze swojej perspektywy. Kate postanowiła najwidoczniej, że nie będzie dodatkowo podkręcać i tak już napiętej atmosfery (a przynajmniej nie na forum), a jej pierwsza książka będzie czymś zupełnie innym.

Kate Middleton oddaje hołd „bohaterom bez peleryn”

Kate Middleton postanowiła wydać album zatytułowany "National Portrait Gallery". Na pozycję składać będą się zdjęcia dokumentujące życie w czasie pandemii, wykonane przez uczestników konkursu, który organizowała księżna. Oprócz tego pojawią się również fotografie zrobione w domu Cambridge'ów w rezydencji Anmer Hall w Norfolk. Zdjęcia będą opatrzone literackimi opisami autorstwa Kate. W Internecie już pojawiły się pierwsze ich fragmenty.

Gdy wspominać będziemy pandemię Covid-19 w przyszłych dekadach, będziemy z pewnością pamiętać o wszystkich wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła - o tych, którzy odeszli, o izolacji od naszych najbliższych i wysiłku służb ratunkowych. Ale będziemy pamiętać również pozytywy: niesamowite gesty dobroci, bohaterów bez peleryn, i to, jak wszyscy zaadaptowaliśmy się do tego nowego życia.

Kate zdradza, że chciała udokumentować ten trudny czas i oddać szacunek każdemu, kto zaangażował się w poprawę sytuacji. Ma też nadzieję, że album stanie się dla jego odbiorców pretekstem, aby na chwilę zwolnić.

Mam nadzieję, że ta setka zdjęć ukazuje doświadczenia i emocje zrodzone podczas tego nietypowego momentu w historii ludzkości. Oddaje cześć wzbudzającym podziw staraniom i wszystkim, którzy pracowali nad tym, aby chronić innych. Niech ta książka zapewni nam przestrzeń, aby na moment się zatrzymać.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Ma zostać w całości przekazany na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego w Wielkiej Brytanii oraz projektów zajmujących się rozwojem sztuki. Premiera zaplanowana została na 7 maja 2021 roku.