Kobiece wsparcie bywa niedoceniane, lecz jego siła dodaje skrzydeł i potrafi przenosić góry. Katarzyna Pakosińska i Paulina Smaszcz znają się od 25 lat. Kiedy uczestniczyły w kursie pracy w telewizji, w którym zajęcia prowadził legendarny aktor i pedagog, prof. Aleksander Bardini, miał dla Katarzyny Pakosińskiej jedną radę: najbardziej pasuje Pani do sceny i publiczności. I, jak pokazało jej dalsze życie zawodowe, tak się stało. Ogromną sympatię zdobyła, występując przez lata w Kabarecie Moralnego Niepokoju. 

Katarzyna Pakosińska o córce: "[Maja] z dużą odwagą patrzy na świat i odważnie go komentuje"

Pewien przełom nastąpił, jak sama podkreśla, koło 40., kiedy scena kabaretowa zaczęła ją już nieco uwierać. Wówczas to odeszła z kabaretu, postawiła na zupełnie inną ścieżkę zawodową. Jak się okazało, trochę wówczas „oberwała” w postaci niezbyt pochlebnych, czasem niewybrednych komentarzy. Jak teraz przyznaje, bardzo jej pomogła rozmowa z bliską koleżanką, psycholożką. Na jej pytanie, czy zna osobę, z której strony padają te komentarze, odpowiedziała przecząco. Wówczas usłyszała: Przecież ona ciebie nie zna. Ona pisze o sobie. Słowa, których używa, są słowami, którymi sama operuje. Ona opisuje SIEBIE. To było otrzeźwiające.

Czy doświadczenia, wyniesione z życia, wpływają na relacje Katarzyny Pakosińskiej z córką? Katarzyna Pakosińska mówi, że wchodząca właśnie w dorosłość Maja jest zupełnie inną osobą, niż ona sama w jej wieku. Wychowana w duchu epoki, w której dziewczynce nie wypadało „wychodzić przed szereg”, Katarzyna Pakosińska zmieniła ten model diametralnie. Maja jest, jej zdaniem, silniejsza, z dużą odwagą patrzy na świat i odważnie go komentuje. 

Czego sama uczy się od córki? Młodzieńczości! Założyła swój profil na TikToku. Ale… - na wszelki wypadek, jako osoba lubiąca się uczyć, Katarzyna Pakosińska przyznała, że była nawet na warsztatach poświęconych prowadzeniu kanału na TikToku. Z charakterystycznym poczuciem humoru Katarzyna Pakosińska komentuje:

Jeśli już mam wejść do jakiejś wody, a nie umiem pływać, to chociaż ciut się douczyłam, żeby nie przyszorować…

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Pauliny Smaszcz z Katarzyną Pakosińską i wykonania zadania z książki Pauliny Smaszcz „Bądź Kobietą Petardą. Jak zająć się sobą i żyć świadomie”. 

Zadanie: Niezależnie od tego, w jakim momencie życia jesteś, pomyśl o swoich talentach i zapisz je. Przeanalizuj i doceń swoje doświadczenie.
Znajomość twoich mocnych stron zwiększa twoje szanse na rynku pracy oraz w relacjach interpersonalnych aż o 31 procent. Napisz o nich. Zastanów się, czego jeszcze chcesz się nauczyć.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także: