Z pewnością niewiele osób wie, że Katarzyna Dowbor z wykształcenia jest... seksuolożką. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia pedagogiczne ze specjalizacją z seksuologii. Nie dziwi więc fakt, że w ostatnim wywiadzie gwiazda poruszyła temat trudnego dla kobiet tematu menopauzy i życia intymnego po okresie przekwitania.

Katarzyna Dowbor o menopauzie i udanym życiu seksualnym po menopauzie

Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" szczerze i bez krygowania odniosła się do ogólnego przekonania, że menopauza negatywnie wpływa na całe życie kobiety, także to intymne:

Wiele kobiet tak ciężko przechodzi menopauzę, że załamuje się psychicznie. Miewają przekonanie, że oto skończyła się młodość i życie się kończy. A przecież po menopauzie jestem taką samą kobietą, jaką byłam. Ciało jest starsze, może słabsze, ale wciąż mogę być atrakcyjna, mogę prowadzić udane życie seksualne. Mogę pracować i odnosić sukcesy. Uważam, że każdy wiek ma swoje dobre strony – przyznała z przekonaniem.

Dziennikarka powiedziała również, że to swoim rodzicom zawdzięcza takie podejście do tematu seksualności. Ona sama podobne wartości przekazuje swoim dzieciom:

Miałam mądrych rodziców. Tata był biologiem. Nie robili tabu z seksualności i kwestii związanych z ciałem. W moim domu mówiło się o miesiączce, o seksie, a menopauza nie była nigdy ani trudnym słowem, ani trudnym zagadnieniem. Ze swoimi dziećmi też otwarcie rozmawiam o cielesności – dodała.

To bardzo ważny głos dla wielu kobiet, które obawiają się menopauzy i jej następstw. Warto pamiętać, że wraz z nią nasze życie intymne nie musi się kończyć.