Katalog IKEA 2019

Katalog IKEA 2019 właśnie ujrzał światło dzienne. Jak poinformowała na Instagramie amerykańska filia marki, katalog IKEA jest już dostępny w wersji papierowej i elektronicznej. I choć ta wyczekiwana przez całą branżę i wszystkich fanów szwedzkiego designu publikacja co roku jest dopracowywana w najdrobniejszych szczegółach, w tym roku IKEA przeszła samą siebie.  I jest ku temu specjalna okazja - w tym roku szwedzki gigant meblowy obchodzi bowiem swoje 75 urodziny!

- Przez 75 lat napędzała nas wiara w to, że meble mogą być przystępne cenowo, bez konieczności rezygnowania z ich jakości, zrównoważonej produkcji czy pięknego designu - mówi Shideh Hashemi, dyrektor marketingu IKEA U.S. - W katalogu IKEA 2019 zaprezentowaliśmy wiele ekscytujących nowości, które powstały w zgodzie z naszymi zasadami. Wszystkie są przystępne cenowo i wyprodukowane z szacunkiem dla środowiska.

Katalog IKEA 2019 jak wygląda?

Tegoroczny katalog IKEA 2019 to jak zwykle przegląd najświeższych trendów i stylów dominujących w aranżacji wnętrz. Znajdziemy w nim meble z wikliny i rattanu, najmodniejsze kolory (na czele z różem), nowe projekty nawiązujące do estetyki vintage i stylowe wielofunkcyjne moduły (takie jak choćby kuchnia VADHOLMA). Prócz trendów, nie brakuje też ponadczasowych rozwiązań i praktycznych pomysłów, które mają za zadanie poprawić jakość naszego codziennego życia. W katalogu IKEA znajdziemy siedem głównych aranżacji domów, które reprezentują różne style i przedstawiają pomysły dla wnętrz o różnych rozmiarach i budżetach. 

IKEA katalog 2019: nowości

Wraz z premierą nowego katalogu IKEA 2019, szwedzka marka zaprezentowała też szereg nowych produktów. Wśród nich znalazła się zupełnie nowa kolekcja GRATULERA, która powstała z okazji 75-lecia IKEA. Meble i akcesoria z tej serii są inspirowane stylem vintage, nawiązującym do złotego okresu szwedzkiego wzornictwa przypadającego na lata 60 ubiegłego wieku. Wśród nowości znalazła się też kolekcja LYSKRAFT, która jest serią akcesoriów zaprojektowanych z myślą o ożywieniu klasycznej sofy KLIPPAN oraz krzeseł POÄNG. 

Katalog IKEA 2019: kiedy polska premiera?

Póki co, IKEA udostępniła amerykańską wersję katalogu, którą można również obejrzeć online. Polski katalog IKEA 2019 pojawi się pod koniec wakacji. Jego premiera jest zaplanowana na 23 sierpnia.