Czy wysyła się jeszcze kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia? Wygląda na to, że w dobie internetu coraz rzadziej wysyłamy kartki świąteczne do rodziny i znajomych. Może warto jednak powrócić do tej tradycji w święta? Jeśli macie dzieci - kartki świąteczne ręcznie robione mogą być wspaniałym sposobem na spędzenie zimowego popołudnia w rodzinnym gronie! Pozwolą Wam też poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Gdy wszystko otrzymujemy drogą elektroniczną, miło jest czasem wyciągnąć ze skrzynki pocztowej drobiazg, w który ktoś włożył serce i pracę. Zobaczcie nasze pomysły na kartki świąteczne ręcznie robione!

Kartki świąteczne: ręcznie robione

Jeśli chcielibyście sprawić przyjemność rodzinie i przyjaciołom, z którymi nie uda Wam się spotkać w święta, możecie zrobić to w prosty i niedrogi sposób! Wystarczy, że poświęcicie jeden wieczór, by przygotować dla nich kartki świąteczne ręcznie robione. Oto, czego potrzebujecie:

  • szary sznurek
  • brystol lub gruby papier techniczny- w świątecznych kolorach
  • klej
  • kolorowe taśmy samoprzylepne - do kupienia w Empiku, Tigerze i sklepach papierniczych
  • brokat
  • guziki, kolorowe wstążki
  • inne ozdoby - wszystko zależy od Twojej wyobraźni i kreatywności! Jeśli masz zdolności plastyczne możesz namalować kartki farbami!

Z pomocą tych kilku materiałów, możesz wyczarować piękne kartki świąteczne ręcznie robione, dzięki którym Twoi znajomi i rodzina zapamiętają święta na długo. Kartki świąteczne ręcznie robione to również osobiste i spersonalizowane życzenia świąteczne, bo nie będą Was ograniczać teksty życzeń wydrukowane zwykle na kartkach przez producenta.

Kartki świąteczne: tradycja

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Kiedyś kartki świąteczne ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością. Gdy w święta w sklepach nie można było kupić pięknych, gotowych kartek, pozostawały kartki świąteczne ręcznie robione. Zastanawialiście się jednak kiedyś skąd wzięła się tradycja na kartki świąteczne?

Zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi Thomasowi Sturrock. Stworzył on pierwszą kartkę świąteczną. Miało to miejsce około 1841 roku. W 1843 roku sir Henry Cole, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, zlecił wydruk pierwszego tysiąca tych pocztówek i tak rozpoczęła się tradycja na pisemne składanie życzeń świątecznych.