Karolina Korwin-Piotrowska zwraca uwagę na ważny problem

Karolina Korwin-Piotrowska od lat znana jest z ciętego języka i opisywania rzeczywistości jak nikt inny. Ostatnio na Instagramie dziennikarki nie brakuje wpisów komentujących aktualną sytuację, głównie związaną z koronawirusem. Korwin-Piotrowska zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz, a mianowicie wyrzucania zużytych jednorazowych rękawiczek gdzie popadnie. 

Do tej pory tonęliśmy w plastikowych torbach. Teraz toniemy w jednorazowych rękawiczkach. Te zdjęcia to efekt spaceru ok.150 metrów. Ludzkość. - napisała na swoim Instagramie dziennikarka.

Ostatnie zalecenia rządu nakładają na nas obowiązek używania rękawiczek w sklepach, ale nie oznacza to, że po wyjściu z budynku mamy je wyrzucać gdziekolwiek. Zresztą czasami mam wrażenie, że Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, jak prawidłowo używać rękawiczek i maseczek. Na ten problem ostatnio uwagę zwróciła w mediach społecznościowych lekarka Magdalena Krajewska. Jej instruktaż powinien być obowiązkową lekturą.

Jak prawidłowo zdejmować jednorazowe rękawiczki?

Magdalena Krajewska oprócz prowadzenia medycznego bloga działa aktywnie na Instagramie. Jej filmik, na którym pokazuje jak prawidłowo zdejmować rękawiczki polecamy każdemu. Jak tłumaczy lekarka rękawiczek nie powinniśmy zakładać przed wyjściem z domu. 

Wyjmujemy je, dopiero kiedy mam wejść do sklepu. Traktujemy to tak, że, jak mam założyć te rękawiczki, to nie dotykamy siebie i swoich rzeczy, ale dotykamy obce rzeczy, które potencjalnie mają na sobie wirusy. Całego opakowania rękawiczek nie będziecie przy sobie nosić, dlatego warto mieć je na przykład w jakimś woreczku, mamy czyste ręce i zakładamy rękawiczki. Rękawiczką nie dotykamy siebie.– mówi i jednocześnie prezentuje Krajewska jak to zrobić.

Lekarz zwraca uwagę na błąd, jaki często popełniamy, a mianowicie nie zdejmujemy rękawiczek przy kasie i wyjmujemy brudną rękawiczką portfel, przenosząc w ten sposób dalej wirusy.

Obejrzyjcie filmik Magdaleny Krajewskiej i błagamy utylizujcie rękawiczki jak należy. Chyba nie chcecie za parę tygodni spacerować po świecie pełnym torebek plastikowych i kolorowych rękawiczek w trawie.