Kamasutra pozycje pokazane na nowo

Kamasutra to jeden z najstarszych poradników seksualnych na świecie. Instrukcje dotyczące pozycji dla partnerów pomogły z pewnością niejednej parze, która chciała polepszyć bądź urozmaicić swoje życie intymne. Większość ilustracji w Kamasutrze powstała jakieś dwa tysiące lat temu, dlatego pewna ilustratorka z Austrii postanowiła je nieco odświeżyć.

W swoim poradniku, który nazwała „Minisutra”, artystka Bianca Tschaikner zamieściła 34 malowane akwarelami rysunki przedstawiające różnej orientacji pary, w ciekawych okolicznościach. Związki homoseksulane, heteroseksualne, a nawet trójkąty mają tutaj swoje oddzielne mini przewodniki po pozycjach seksualnych, które dają najwięcej satysfakcji.

„Zależało mi na tym, aby „Minisutra” była odpowiednia dla każdego, dlatego naturalnym było dla mnie umieszczenie tam również odmiennych niż hetero orientacji seksualnych. Cała idea polegała na stworzeniu „sex cyrku”, pełnego radości, koloru i dobrej zabawy., mówiła ilustratorka w jednym z wywiadów.

Swoje ilustracje Kamasutry Bianca zaczęła tworzyć podczas mroźnej zimy w 2016, którą spędzała w Szkocji.

Było strasznie ponuro i zimno, tylko kilka godzin słońca w ciągu całego dnia. Odliczałam dni do mojego lotu do Delhi, gdzie miała spędzić ciepłe święta.

Artystka zaczęła próbki swoich ilustracji zamieszczać na Facebooku, nazywając projekt „Adwentowym kalendarzem Kamasutry”. Akwarele spodobały się szerokiej internetowej publiczności, więc Bianca postanowiła zebrać fundusze i wydać książkę.

„Wiele z rysunków nawiązuje do prekolonialnych hinduskich malowideł, m.in. tych, które przedstawiają pozycje seksualne. Bardzo przewrotne, często prawie niewinne, pełne radości i jednocześnie bardzo sensualne. To rzadkość w dzisiejszych czasach, w których seks pokazuje się jako coś super poważnego, wręcz sterylnego i skupionego głównie na męskiej przyjemności., mówi Tschaikner.

Nam się ta mała "Minisutra" bardzo podoba, ponieważ temat naprawdę przedstawia lekko i nonszalancko. Świetne spojrzenie na sztukę miłości sprzed kilku tysięcy lat. Kamasutra pozycje odkryte na nowo, polecamy! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bianca Tschaikner (@biancatsh) Wrz 3, 2018 o 5:03 PDT