Kacper Kuszewski wygrał "Twoja twarz brzmi znajomo"

Kacper Kuszewski to serialowy aktor, którego możecie znać z małego ekranu. Ostatnio dzielnie wcielał się w role światowych gwiazd estrady w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo". W finałowym odcinku wcielił się w Marię Callas. Zaśpiewał "Habanera" z opery "Carmen".

"To jest występ, który na pewno będzie perłą tej edycji, jeśli nie diamentem. Wydobywałeś dźwięki, które są niewyobrażalne, jeżeli chodzi o mężczyznę", podkreślił jeden z jurorów Bartek Kasprzykowski.

Jednak to nie sam występ co cel, na który Kacper Kuszewski przeznaczył nagrodę wzbudził nasze emocje. Aktor wsparł czekiem na 100 tysięcy złotych aktywnie działające Centrum Praw Kobiet. Centrum jest organizacją, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie oraz przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Bardzo aktywnie angażuje się w protesty, walczy o równouprawnienie i pomaga kobietom, które nie mają do kogo zwrócić się pomoc kiedy padają ofiarą przemocy ze strony najbliższych. 

Czym się zajmuje Centrum Praw Kobiet?

"W naszym działaniu kierujemy się przekonaniem, że prawa kobiet są niezbywalną, integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka i podstawowych wolności, a przemoc wobec kobiet niezależnie od tego czy sprawcą jest osoba prywatna, grupa społeczna czy państwo, stanowi naruszanie praw człowieka. Uważamy, że aby mówić o kulturze demokratycznej nie możemy ograniczać się wyłącznie do wymiaru społecznego i zadowalać się formalnymi gwarancjami równouprawnienia. Musimy zapewnić kobietom i mężczyznom równe szanse i możliwości realizacji ich potrzeb i aspiracji życiowych w sferze publicznej, w pracy i w życiu osobistym.", możemy przeczytać w postulatach tej organizacji non profit. 

Gest zwycięzcy "Twoja twarz brzmi znajomo" przejdzie do historii, naprawdę chylimy czoła.