„Bridgertonowie” hitem Netflixa. O czym są inne części książki?

Pierwszy sezon, podobnie jak pierwsza powieść, koncentrował się na rozkwitającym romansie Daphne Bridgerton z Simonem, księciem Hastings. Jeśli więc nadejdzie więcej sezonów - a najprawdopodobniej tak się stanie - jest szansa, że ​​dopasują się do książek i tak jak w ich przypadku, każdy sezon skupi się na innym członku rodziny. Teorie fanów sugerują, że hipotetyczny drugi sezon skupiłby się na Anthonym Bridgertonie, ponieważ jest on głównym bohaterem drugiej powieści, „Wicehrabia, który mnie kochał”. Zagorzali fani o tym wiedzą, ale jeśli nie znasz uniwersum książek Julii Quinn o Bridgertonach, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Przedstawiamy krótkie zestawienie, o czym jest każda z powieści autorstwa Julii Quinn i któremu z rodzeństwa jest poświęcona.

Zobacz też: "Bridgertonowie": Wielki talent o twarzy nastolatki. Trudno uwierzyć, że Nicola Coughlan ma 34 lata!

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: „Książę i ja” (2000)

To właśnie tę historię można obecnie podziwiać na platformie Netflix. Daphne, w którą wciela się Phoebe Dynevor, chce podnieść swoją pewność siebie i atrakcyjność na rynku małżeńskim. Z kolei Simon, którego odgrywa Rege- Jean Page chce, aby cały świat myślał, że jest zajęty. Dwójka dochodzi do kompromisu, który rozwiąże ich problemy i postanawiają udawać, że są w związku. W ten sposób Daphne zyskuje zainteresowanie potencjalnych kandydatów na męża, a Simon w końcu uwolnił się od natrętnych singielek. Jedynym problem jest nagle pojawiają się między tą dwójką uczucie, które okazuje się prawdziwym dramatem.

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Wicehrabia, który mnie kochał" (2000)

Ta część skupia się na następnym członku rodziny – Anthonym Bridgerton. Mężczyzna w końcu odnalazł kobietę, która jest godna, aby za niego wyjść. Jednakże i tutaj nie obejdzie się bez problemów. Kate, starsza siostra narzeczonej, nie chce dopuścić do tego małżeństwa. Kobieta uważa, że Anthony to zwykły kobiecierz, który zrani jej siostrę. Nie przewidziała, że sama ulegnie jego urokowi. Co więcej, ona też nie będzie obojętna dla Bridgertona.

Zobacz też: Bridgertonowie na Netflixie. Czy będzie drugi sezon? Wszystko, co wiemy o produkcji

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Oferta od dżentelmena" (2001)

Gwiazdą tej historii jest Benedict Bridgerton, a cała akcja może przypominać Wam trochę kultową baśń Disneya – Kopciuszek. Na słynnym balu maskowym swojej mamy, Benedict zostaje oczarowany przez przepiękną i tajemniczą Sophie, będąca jedną ze służących. Dziewczyna myśli, że ich romans musi zakończyć się w chwili, gdy ogromny zegar na sali balowej wybije północ, ale Benedict ma inne zdanie na ten temat. Postanawia odnaleźć Sophie, a potem ją poślubić.

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Romantyczny pan Bridgerton" (2002)

Przyszedł czas na część poświęconą Colinowi Bridgertonowi. Atmosfera i napięcie panujące między nim a Penelope Featherington trwa nieprzerwanie od pierwszej części cyklu. Jak rozwiąże się sprawa między tą dwójką? Zwłaszcza, że Colin po powrocie z podróży zagranicznej zaczyna coraz bardziej zakochiwać się w dziewczynie.

Zobacz także:

Zobacz też: Bridgertonowie - kim są aktorzy grający główne role w gorącym hicie Netflixa? Pheobe Dynevor i Rege – Jean Page

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Sir Philip, With Love" (2003)

Kolejna część skupia się wokół Eloise Bridgerton, która także pragnie znaleźć miłość w ramionach tego jedynego. Okazuje się, że jest to ktoś inny, niż ten kogo sobie wyobrażała. Sir Phillip, będący lokalnym brutalem, jest całkowitym przeciwieństwem londyńskiego dżentelmena, o jakim marzyła Eloise. Ale właśnie ten pozornie niedoskonały mężczyzna może okazać się jej ideałem.

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Kiedy był zły" (2004)

Serce znanego podrywacza Michaela Stirlinga zatrzymuje się, gdy poznaje przepiękną Francescę Bridgerton. Jest przekonany, że to właśnie ta jedyna i nie zamierza już marnować czasu na przelotne związki. Pojawia się jednak jeden problem: Francesca ma poślubić jego kuzyna. Po upływie wielu lat okoliczności ulegają ogromnej zmianie, ale dziewczyna myśli o Michaelu tylko jak o przyjacielu. Czy jedna namiętna noc jest w stanie wszystko zmienić?

Zobacz też: Zapowiada się hit na miarę "Gambita królowej"! Miłość, intrygi i spektakularne kostiumy - "Bridgertonowie" na Netfliksie

"To jest w jego pocałunku" (2005)

Rodzeństwo Bridgerton prosi Hiacyntę o pomoc w tłumaczeniu pamiętnika ich rodziny. Ponoć skrywa on w sobie ważne informacje i skrywane od dawna tajemnicę. Jak skończy się ich spotkanie i czy Gareth St. Clair będzie żałował, że poprosił Hiacyntę o pomoc?

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "W drodze na ślub" (2006)

Były romanse, układy, tajemnice i bajkowość. Teraz czas na trójkąt miłosny. Gregory Bridgerton jest bardzo zakochany w pannie Hermionie Watson, ale ta niestety nie jest wolna. Jej serce należy do innego mężczyzny, którego nie akceptuje jej najlepsza przyjaciółka Lucinda Abernathy. Dziewczyna zgadza się więc pomóc Gregoremu zdobyć przychylność Hermiony. Po drodze pojawia się jeszcze więcej komplikacji, ponieważ sama Lucinda zakochuje się w Bridgertonie. Żeby tego było mało, ona też jest już zaręczona z innym mężczyzną.

Zobacz też: Netflix: 10 naszych ulubionych seriali i filmów, które znikną z platformy do końca 2020 roku

Książki Julii Qiunn o Bridgertonach: "Bridgertons: Happily Ever After" (2013)

Dziewiąta część cyklu, która powstała aż 7 lat po zakończeniu prac nad poprzednią częścią jest epilogiem kończącym całą historię. Pokazuje nam, co słychać u członków rodziny Bridgerton po zakończeniu wydarzeń, które miały miejsce we wszystkich ośmiu częściach.

Jak widać historia Bridgertonów obejmuje całą rodzinę i dokładnie zagłębia się w życie każdego z rodzeństwa. Pozostaje nam tylko czekać, aż Netflix zdecyduje się utworzyć wszystkie 9 sezonów opartych na powieści. A jeżeli już teraz nie możecie się doczekać i chcecie poznać losy innych członków rodu, koniecznie sięgnijcie po książki Julii Quinn!