Joanna Kulig rezygnuje z kariery w Hollywood?

Joanna Kulig to obecnie najgorętsze polskie nazwisko w Hollywood. Rola zmysłowej Zuli w "Zimnej wojniePawła Pawlikowskiego przyniosła jej nie ogromny rozgłos, a od premiery filmu w Stanach, Amerykanie nie przestają się zachwycać utalentowaną Polką. Magazyn „The Hollywood Reporter” umieścił Joannę Kulig na liście 15 największych odkryć aktorskich 2018 roku, porównując ją do gwiazd srebrnego ekranu, a redaktor „Vogue’a”, Chloe Schama napisała, że występ Kulig zasługuje na Oscara. I choć jej słowa nie okazały się prorocze, przed polską aktorką otworzyły się drzwi do kariery w Hollywood. Według nieoficjalnych źródeł Joanną Kulig zainteresowała się nawet agencja CAA, do której należy wiele amerykańskich gwiazd (m.in. Brad Pitt). Na razie wszystko wskazuje jednak na to, że Joanna Kulig przerwie pasmo sukcesów i wróci do Polski.

Joanna Kulig chce się skupić na macierzyństwie

W połowie lutego Joanna Kulig urodziła dziecko i – jak sama przyznaje – macierzyństwo jest teraz dla niej najważniejsze. Jej synek przyszedł na świat w prywatnej klinice Cedars-Sinai w Kalifornii, gdzie aktorka mieszkała od kilku miesięcy. To pierwsze dziecko Joanny Kulig i jej męża Macieja Bochniaka. Początkowo wszystko wskazywało na to, że aktorka osiądzie w Stanach, ale najprawdopodobniej stanie się inaczej. Jak mówi Joanna Kulig w rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień”, zależy jej na tym, by bliscy jak najszybciej poznali nowego członka rodziny. Aktorka dodaje też, że „nie czuje potrzeby, by zostawać w Hollywood”.

- W wieku 36 lat, z ułożonym życiem rodzinnym, mając wspaniałego męża, który mnie bardzo wspiera, czuję się bezpiecznie - mówi Joanna Kulig w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Joanna Kulig: kiedy planuje wrócić do pracy?

Choć z wypowiedzi aktorki jednoznacznie wynika, że na razie robi sobie przerwę, Joanna Kulig nie zamierza osiąść na laurach. Według nieoficjalnych informacji jeszcze przed wakacjami zamierza wrócić do Polski, a już latem planuje powrót do pracy. To właśnie wtedy miałyby rozpocząć się zdjęcia do nowej produkcji, za którą stoi mąż Joanny Kulig, Maciej Bochniak. Aktorka nie zdradza na razie zbyt wielu szczegółów, ale podobno będzie jeździć konno i strzelać. Czekamy na tę rolę z niecierpliwością, a póki co życzymy młodej mamie dużo spokoju.