Joanna Kulig doceniona przez Chrisa Martina z Coldplay

Talent Joanny Kulig po roli w filmie "Zimna wojna" wciąż jest odkrywany przez kolejne gorące nazwiska. Tym razem Chris Martin z zespołu Coldplay zachwycił się polską aktorką. Lider zespołu Coldplay ostatnio na swoim Instagramie wyraził zachwyt nad utworem z filmu "Zimna wojna" - "Dwa serduszka", który pochodzi z repertuaru zespołu Mazowsze.

"Cześć wszystkim, mam nadzieję, że macie się dobrze. W sumie lepiej niż dobrze. Oto muzyka, którą uwielbiam w tym momencie: "Tal Uno" Barrie, "Dwa Serduszka" Mazowsza..." - napisał Chris Martin.

Joanna Kulig otrzymała również ostatnio nagrodę specjalną "Bo wARTo! dla młodego wykonawcy piosenki filmowej i otrzymała równowartość 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic. Aktorka podziękowała wszystkim za tak wielkie wyróżnienie.

Joanna Kulig: aktorka, która zachwyca

Zachwytu nad Joanną Kulig nie kryją hollywoodzkie gwiazdy. Już niejednokrotnie aktorka Julianne Moore gratulowała Joannie Kulig talentu: - Byłam w stanie zobaczyć tylko dwa filmy na festiwalu, ale w obu zagrały piękne kobiety. Gratulacje dla Penelope Cruz i Joanny Kulig, które wykonały świetną robotę w filmach "Wszyscy wiedzą" i "Zimna wojna". 

Polska aktorka miała okazję osobiście spotkać Julianne Moore, która pod ich wspólnym zdjęciem napisała: "Gratuluję prawdziwie pięknego występu. Ciągle o nim myślę. Bardzo się cieszę, że mogłam cię poznać".

Również Natalie Portman, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie "Czarny łabędź" jakiś czas temu na swoim Instagramie nie kryła zachwytu nad filmem i rolą Kulig. "Ten film i ta aktorka są zachwycające" - napisała Portman.

Chociaż "Zimna wojna" nie otrzymała Oscara, to sukces i popularność filmu i aktorów w nim grających zdaniem niektórych jest więcej wart niż sama statuetka. Polskie kino jest na najwyższym poziomie i tego nie trzeba już udowadniać.