Joanna Koroniewska pokazała pierwsze siwe włosy 

Joanna Koroniewska cieszy się ogromną sympatią internautów. Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i lubi dzielić się z obserwatorami osobistymi przemyśleniami. Dodatkowo gwiazda słynie z dużego dystansu do siebie i poczucia humoru. Korniewska niejednokrotnie pokazywała się bez makijażu czy z nieułożonymi włosami. Teraz dołączyła do grona aktorek, które pokazują siwe włosy i nie wstydzą się tego.   

Joanna Koroniewska opublikowała ostatnio zdjęcie na Instagramie, na którym chwali się swoimi pierwszymi siwymi włosami. Aktorka postanowiła wykorzystać okazję, żeby wypowiedzieć się na temat ageizmu i podwójnych standardów w branży. Gwiazda zwróciła uwagę na to, że mężczyźni mają prawo się starzeć, natomiast kobiety są za to karane.  

Właściwie to dlaczego jest jakaś społeczna presja, że kobiety powinny farbować swoje siwe włosy?! Dlaczego jak taki Dowbor posiwiał to słychać ochy i achy, że to takie męskie, a w przypadku kobiet jest to traktowane jako objaw zaniedbania albo w najlepszym przypadku „poczciwej starości” ?! 

W dalszej części wpisu aktorka podkreśliła, że sama będzie decydować o swoim wyglądzie. Również o tym, czy będzie farbować włosy. Na koniec przyznała, że nie ma zamiaru ulegać w tej kwestii presji otoczenia. 

Jedyną osobą, która powinna decydować o tym, co nimi zrobię to ja sama! I nikt nie ma prawa mi wmawiać czy to jest sexy czy też wprost przeciwnie. Tak samo jak co najmniej mało eleganckie są te pseudoprzyjacielskie rady przekazywane szeptem w stylu: Aśka zrób coś z tym. Zrób bo co?! Bo taki jest zwyczaj?! Bo kobietom nie wypada?! Bo zdradzasz swój wiek?! 

Nie tylko Joanna Koroniewska. Gwiazdy, które z dumą pokazują siwe włosy 

Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o anty-ageizmie. Aktorki częściej pokazują się w swoich naturalnych, siwych włosach i otwarcie mówią o swoim wieku. Jest to sprzeciw wobec dyskryminacji ze względu na wiek i podwójnym standardom. Aktorzy są bowiem najczęściej chwali za pierwsze oznaki starzenia. Nie mówi się o nich “starzy”, tylko “dojrzali”. Są określani mianem “srebrnych lisów”. Siwe włosy są u nich społecznie akceptowalne.

Joanna Koroniewska w swoim poście na Instagramie wymieniła wszystkie niezwykłe kobiety, które walczą z ageizmem i nie wstydzą się swoich siwych włosów. O kim mówi aktorka? Gwiazda wspomina m.in. Sarę Jessicę Parker, która nie tylko pokazała się publicznie w siwych włosach, ale także pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue’a! Inną aktorką, która nie wstydzi się oznak starzenia, jest ikona lat 90. - Andy Mcdowell. Jej burza siwych loków oczarowała wszystkich zebranych na tegorocznym festiwalu w Cannes.