Jimmy Choo otwiera własną akademię mody w Londynie

Jimmy Choo, to kultowa wśród fashionistek marka butów, o których marzą kobiety na całym świecie. Teraz będzie się również kojarzyć z prestiżową akademią mody. Jimmy Choo, projektant marki ogłosił, że otwiera własną uczelnię w Londynie, która będzie szlifować młode talenty.

Zobacz też: Agnieszka Holland, polska reżyserka, w nowej roli

JCA / London Fashion Academy otworzy swoje podwoje we wrześniu jeszcze tego roku. Będzie najnowocześniejszym uniwersytetem z zakresu mody w Wielkiej Brytanii.

„Akademię planowano od lat, więc cieszymy się, że we wrześniu tego roku otworzymy jej podwoje.[...] Londyn jest światowym centrum mody i stworzył wiele wybitnych marek, które wzbogaciły światową branżę mody”, powiedział w oświadczeniu Choo.

Jimmy Choo otwiera własną akademię mody w Londynie

Uczelnia będzie mieścić się w Mayfair. Co będzie świadczyć o jej nowatorstwie? Jak przekonuje sam Jimmy Choo, uczelnia będzie łączyć tradycyjne nauczanie z bardziej przedsiębiorczym nastawieniem, mając na celu wyposażenie uczniów w umiejętności, wiedzę i wszelkie zasoby potrzebne do tworzenia marek modowych, które będą umiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

Zobacz też: Mocne słowa Giorgio Armani po pokazie w Mediolanie: "Kobiety są wciąż gwałcone przez projektantów"

„Rzadko zdarza się, że projektanci opuszczają wyższe uczelnie z wybitnym wykształceniem ale też uzbrojeni w wiedzę, umiejętności potrzebne do stworzenia, wprowadzenia i budowania marki z sukcesem na arenie międzynarodowej. Akademia pomoże wypełnić te luki i naprawdę pielęgnować międzynarodowe i przedsiębiorcze talenty projektantów”, przekonuje Jimmy Choo.