W 2016 roku oczy całego świata zwróciły się na Amber Heard, która wnosiła pozew o rozwód oskarżając jednocześnie ówczesnego męża, Johnny'ego Deppa o stosowanie przemocy domowej. Sześć lat i kilka rozpraw sądowych później byliśmy świadkami "procesu dekady" czyli sprawy o zniesławienie, którą jeden z najsłynniejszych aktorów Hollywood wytoczył byłej żonie. W rezultacie Depp wygrał sprawę i 15 mln dolarów, Amber - straciła, możnaby rzec, niemal wszystko. Kim jest Amber Heard, kiedy poznała Johnny'ego Deppa i jak rozpoczęła się jej kariera aktorska?

Amber Heard: Mała miss w konserwatywnym Teksasie

Amber Heard urodziła się w 1986 roku w Teksasie jako córka Patricii Paige i Davida Clintona Hearda. Dorastała z młodszą o rok siostrą, Whitney. Heard wychowywała się w surowej rodzinie chrześcijańskiej. Jako mała dziewczynka Amber wielokrotnie brała udział w konkursach małej miss piękności. Dla kontrastu w wolnym czasie jeździła konno, a także polowała i łowiła ryby w towarzystwie ojca.  

Śmierć najlepszej przyjaciółki w wypadku samochodowym, gdy Heard miała 16 lat, głęboko ją dotknęła. Była rozczarowana religią chrześcijańską i skręciła w stronę ateizmu, będąc w tym czasie pod silnym wpływem idei Ayn Rand. "Przeczytałam wszystkie jej książki, od tego czasu mam obsesję na punkcie jej ideałów. Wszystko, czego kiedykolwiek potrzebowałam, to siebie samej" - mówiła Heard o amerykańskiej filozofce.

Nie czując się komfortowo w konserwatywnym otoczeniu w Teksasie Amber w wieku 17 lat rzuciła szkołę i przeniosła się do Nowego Jorku by stawiać swoje pierwsze kroki w modelingu, a następnie do Los Angeles, aby tam próbować swoich sił w aktorstwie.

Amber Heard: początki kariery, coming out i gorące pocałunki z Johnnym Deppem na planie filmowym

Skromne początki kariery Heard obejmują m.in. występy w teledyskach Kenny Chesneya „There Goes My Life” (2003) i Eisley „I Wasn’t Prepared” (2005). Aktorka zagrała również w kilku serialach: "Tajemnice w Palm Springs", "Życie na fali" czy Jack i Bobby". Rozpoznawalność przyniosły jej drugoplanowe role u boku Setha Rogena czy Demi Moore. Przełomowym momentem w karierze młodej Heard okazały się jednak produkcje Piekielna zemsta u boku Nicholasa Cage'a i Dziennik zakrapiany rumem, w której grała kochankę głównego bohaterka, w którego postać wcielał się Johnny Depp. To właśnie w 2009 roku na planie filmowej adaptacji autobiografii Huntera Thompsona doszło do pierwszego intymnego zbliżenia aktorki ze starszym o 23 lata gwiazdorem Hollywood.

W tym momencie (pocałunku na planie - red.) czułem coś, czego nie powinienem był czuć. Amber miała wtedy żonę, ja byłem w związku z Vanessą. Wydaje mi się, że w tym pocałunku podczas kręcenia sceny było coś prawdziwego - wspomina pracę na planie Johnny Depp podczas trwającej aktualnie rozprawy o zniesławienie

Kim była ówczesna partnerka Amber Heard? Jak się okazuje aktorka od 2008 roku związana była z 10 lat starszą malarką i fotografką, Tasyą Van Ree. Choć Heard nigdy nie poślubiła Van Ree (ówcześnie związki małżeńskie par tej samej płci nie były jeszcze legalne w Stanach Zjednoczonych), aktorka w czasie związku z partnerką posługiwała się jej nazwiskiem, przedstawiając się jako Amber Van Ree. Choć para rozstała się w 2012 roku po 4 latach, mówi się, że kobiety pozostały w bliskim kontakcie.

W 2010 roku, jeszcze podczas związku z Van Ree, Heard zrobiła coming-out wyznając: "Nie określam siebie w taki, czy inny sposób – miałam udane związki z mężczyznami, a teraz z kobietą. Kocham kogo kocham, jest to osoba, która coś dla mnie znaczy". W 2018 roku aktorka sprostowała jednak, że jest biseksualna tłumacząc, że wcześniej odradzano jej określania swojej orientacji seksualnej, jakoby miało to negatywnie wpłynąć na jej karierę zawodową.

Zobacz także:

Amber Heard i Johnny Depp: "Przez pierwsze półtora roku ten związek wydawał się spełnieniem wszystkich marzeń"

Amber Heard miała związać się z starszym ponad dwie dekady aktorem niedługo po rozstaniu z Tasyą Van Ree. Para zaręczyła się w Wigilię Bożego Narodzenia w 2014 roku. Ślub nastąpił niewiele później, w 2015 roku najpierw w Los Angeles doszło do oficjalnej ceremonii. Później odbyło się huczne wesele na prywatnej wyspie Deppa na Bahamach.

Początek mojego związku z Amber był jak spełnienie marzeń. To było zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Amber była bardzo uważna, czuła, mądra, zabawna, wyrozumiała... Mięliśmy wiele wspólnego. Oboje kochaliśmy bluesa, muzykę, literaturę... Nasz związek przez pierwsze półtora roku był niesamowity. (...) Nazywałem ją Slim, a ona mnie Steve. Tak mówili do siebie Lauren Bacall i Humphrey Bogart w filmie Mieć i nie mieć z 1944 roku. Między bohaterami była znaczna różnica wieku, a mimo to bardzo się kochali. Widziałem w nich siebie i Amber. Zdawałem sobie sprawę, że jestem smutnym, starym facetem, a ona piękną, cudowną kobietą u mojego boku - wspomina Depp podczas trwającej aktualnie rozprawy o zniesławienie

Bajkowy scenariusz szybko obrócił się w koszmar, co doprowadziło do rozwodu, który ostatecznie został sformalizowany w 16 sierpniu 2016 roku. Od tego czasu z ust obu byłych małżonków padły oskarżenia o stosowanie przemocy domowej, a 1 czerwca zakończył się głośny proces o zniesławienie, który Depp wytoczył Amber Heard. Poszło o artykuł napisany przez aktorkę na łamach magazynu The Washington Post w grudniu 2018 roku. Stawką było 50 mln dolarów. Ostatecznie to gwiazdor Hollywood wygrał proces, a ława przysięgłych zadecydowała o karze w wysokości 15 mln dolarów, jaką poniesie Heard. 

Po rozwodzie aktorka przez kilka miesięcy aktorka umawiała się z przedsiębiorcą i dyrektorem generalnym Tesli, Elonem Muskiem. Para rozstała się jednak w 2018 roku.

W lipcu 2021 roku Amber zamieściła na swoim profilu na Instagramie post, w którym ujawniła, że powitała na świecie córeczkę Oonagh Paige Heard. Jak się okazuje córka aktorki urodziła się 8 kwietnia 2021 roku przy pomocy surogatki. Aktualnie nie ma informacji na temat nowych związków 36-letniej aktorki.

ZOBACZ TAKŻE: