"Jesteś tylko słabą kobietą" - czy słyszysz to na co dzień?

"Jesteś tylko słabą kobietą" to kampania społeczna przeciwko przemocy wobec kobiet. W kampanii wystąpił aktor Jacek Braciak w roli "seksistowskiej świni". Kampania ma uzmysłowić społeczeństwu, jak wielkie szkody niesie przemoc psychiczna w rodzinie. 

"Do niczego się nie nadajesz. Jesteś słaba. Wszystkie jesteście słabe." - mówi mężczyzna grany przez Jacka Braciaka do swojej partnerki/żony. To nie wymyślone słowa na potrzeby kampanii. Takie raniące zdania słyszy niejedna kobieta w swoim domu. I chociaż często tłumaczy sobie, że on miał gorszy dzień, to takie zachowania nie powinny mieć miejsca. To jawna przemoc psychiczna, która narusza godność osobistą kobiety i sprawia, że kobieta czuje się bezwartościowa.

Wszystkie kobiety są słabe. Potrafią tylko marnować czas na bezsensowne czynności. Będę zaskoczony, jeżeli któraś z nich odbierze maila, zamiast scrollować fejsika cały dzień. Sprawdź, co jeszcze mam im do powiedzenia" – mówi mężczyzna, którego gra Jacek Braciak.

Tak nie musi być, nie musimy tego wysłuchiwać pod naszym adresem. Jesteśmy wartościowymi kobietami, które mają swoje zdanie i nikt nie może nas tak traktować, zwłaszcza bliska nam osoba. 

"Pozwolisz mu na to?" - to pytanie kończy filmik i tym samym daje do myślenia kobietom, które doświadczają tego w swoim domu.

Kampania społeczna "Jesteś tylko słabą kobietą" przeciwko przemocy wobec kobiet to cykl kilku krótkich filmików, pokazujących przykłady przemocy psychicznej: szantaż, obrażanie, upokarzanie, kontrolowanie.

Na fanpage’u "10 dowodów" zostało opublikowanych kilka filmików przedstawiających sytuacje przemocy psychicznej.

Finał akcji zapowiadany jest na 21 sierpnia, wtedy jak zapowiadają twórcy poznasz Jej (Twoją) historię.

Kampanię "Jesteś tylko słabą kobietą" zrealizowała agencja reklamowa Chromatique