Kim jest Damian Michałowski? [RADIO, TV, SKOKI NARCIARSKIE]

Damian Michałowski swoją medialną działalność rozpoczął w 2006 roku w rodzinnej Zielonej Górze. Dołączył wówczas do zespołu Akademickiego Radia Index. Dwa lata później trafił do warszawskiego radia TOK FM. Tam przez dwa lata pracował na stanowisku redaktora sportowego. W 2010 roku rozpoczęła się jego 12-letnia współpraca z radiem ZET, którą zakończył w marcu 2022. Początkowo prowadził serwisy sportowe, a następnie współprowadził popołudniowy program "Uważam ZET" i poranną audycję "Dzień dobry bardzo". Jako reporter Radia Zet występował także w programach telewizyjnych, m.in. "The Voice of Poland", czy "Mam talent".

W 2017 roku na dobre zagościł na ekranach telewizorów. W telewizji Polsat prowadził pierwszą edycję reality show "Wyspa przetrwania". Był również związany z telewizją muzyczną 4fun.tv, w której prowadził program "Wielka Wylewka".

Od marca 2020 roku jest jednym z prowadzących "Dzień dobry TVN" (w duecie z Pauliną Krupińską), od listopada 2021 razem z Sebastianem Szczęsnym prowadzi w TVN studio między zawodami Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Damian Michałowski - żona i dzieci

Damian Michałowski od czerwca 2017 roku mężem Poli, o której niewiele wiadomo poza tym, że jest managerką męża. Para ma dwójkę dzieci - Henryka -urodzonego w 2016 roku i Helenę, która przyszła na świat w 2019 roku. 

Dziennikarz często podkreśla, że ojcostwo jego najważniejsza rola w życiu i wielkie, spełnione marzenie.

Bycie dobrym ojcem w obecnych czasach to jest bycie ojcem wrażliwym. Ja się kompletnie tego nie wstydzę, że przytulam dzieci, że mówię im "kocham cię", że jestem aktywny w ich życiu - przyznał Damian Michałowski w rozmowie z naszą dziennikarką Julią Lubecką w lutym 2022. 

W związku z tym, że jest bardzo aktywny zawodowo, żona dziennikarza zarządza ich wspólnym kalendarzem.

[Efektywne godzenie pracy z życiem prywatnym] to bardzo duża zasługa mojej żony. Bardzo wyrozumiałej. Ona tak naprawdę zarządza naszym kalendarzem rodzinnym. Bardzo dużo pracuję [...] tylko, że ja wiem, kiedy jest czas na pracę, a kiedy jest czas na rodzinę [...] Zawsze powtarzam: »na początku jestem ojcem, mężem, a dopiero później dziennikarzem«. Ja się tego trzymam od samego początku [...] Wydaje mi się, że na tym dobrze udało mi się zbudować mnie jako osobę, mnie jako tatę, męża, ale jako też dziennikarza, który nie dostarcza kontrowersyjnych treści, ponieważ ja taki nie jestem.

CZYTAJ: 

Zobacz także:

Damian Michałowski - instagram @ojciecredaktor

Damian Michałowski jest niezwykle aktywny na Instagramie. Jego nick to @ojciecredaktor, a obecnie obserwuje go prawie 55 tysięcy osób. W social mediach dziennikarz dzieli się przede wszystkim zdjęciami ze swoimi dziećmi, a także pokazuje kadry z licznych podróży i życia zawodowego. 

Więcej zdjęć Damiana Michałowskiego znajdziecie w galerii pod artykułem.