Bajka o mężczyźnie z długim penisem dalej wzbudza kontrowersje

Niedawno zrobiło się głośno o bajce dla dzieci wyemitowanej przez duńską telewizję DR. Kontrowersyjna animacja przedstawia mężczyznę z wyjątkowo długim penisem, tytułowego Johna Dillermanda, który z powodu rozmiaru swojego przyrodzenia przeżywa rozmaite przygody. Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, co oburzyło zniesmaczonych rodziców. Z jednej strony padały zarzuty o normalizowanie pedofilii. Z drugiej, niektórzy rodzice przyznawali, że wykorzystali tę bajkę, by przeprowadzić z dzieckiem edukacyjną rozmowę dotyczącą ciała. Podzielone są też zdania ekspertów. Badacz płci na Uniwersytecie w Roskilde, Christian Groes, twierdzi, że bajka o swawolnym penisie, który płata figle swojemu właścicielowi, może mieć bardzo groźny przekaz.

Problematyczne i głupie w czasach Me too jest podejście, że przyrodzenie Johna ma własną wolę i jest winne problemów bohatera.

Mimo, a może właśnie dzięki, tym kontrowersjom podjęto decyzję o tym, że emisja serialu nie zostanie wstrzymana.

ZOBACZ TEŻ: Para katolickich youtuberów wywołała burzę po filmie na temat seksu po ślubie: "odmowa współżycia prowadzi do grzechu"

Serial będzie dalej emitowany

Sarah Cecilie Simone Hansen z biura prasowego duńskiej telewizji publicznej DR oświadczyła, że dzieci entuzjastycznie przyjęły bajkę, a telewizja nie planuje wstrzymania emisji. Głównym powodem kontrowersyjnej dla niektórych decyzji jest jej rekordowa oglądalność.

Jesteśmy zadowoleni z serialu, a dzieci bardzo dobrze go przyjęły. Pierwsze trzy odcinki serialu obejrzało 250 tys. widzów, więc nie rozważamy wstrzymania emisji kolejnych części. Film będzie udostępniany zgodnie z planem.

Mimo sukcesu bajki w duńskich mediach inne kraje skandynawskie nie planują pokazywać jej w swojej telewizji. W Szwecji animacja spotkała się z otwartą krytyką. Norwegia zaś tłumaczy swoją decyzję tym, że ma inną linię programową, do której nie pasują przygody wąsatego Johna. Chcielibyście, aby bajka została wyemitowana również w Polsce?

ZOBACZ TEŻ: Gillian Anderson zszokowana brakiem edukacji seksualnej w Polsce: "To nie może być prawda!"