W Energylandii można poczuć się jak dziecko dzięki Strefie Bajkolandia. Klasyczna, wiedeńska karuzela Sissi, strażacka karuzela Super Pompa czy kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym Gościom najcudowniejsze chwile! Strefa Familijna daje opcje przejazdu dużymi, ale mniej ekstremalnymi roller coasterami, atrakcją wodną – Anaconda, lub szalonymi pontonami Jungle Adventure! Odwiedzić należy także wodną Strefę Water Park i Tropical Fun z 3 basenami (dla dzieci i dorosłych) i 10 zjeżdżalniami o zróżnicowanym stopniu ekstremum.

                                                                          

Święto Piwa Oktoberfest w Energylandii.

Na początek coś dla wszystkich entuzjastów złocistego i bursztynowego napoju i to w wielu odmianach! Miedzy 7., a 22 września Energylandia zaprasza na święto piwa, czyli Oktoberfest w swoistym wydaniu. To będzie wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprezentujemy w Naszej Wiosce Szwajcarskiej wyjątkowe specjały kulinarne, ale przede wszystkim wiele gatunków piw, które orzeźwią podniebienia smakoszy tego trunku. Nie zabranie także dedykowanych przekąsek. Czasu na degustację nie zabranie, bowiem Oktoberfest w Energylandii potrwa łącznie przez ponad dwa tygodnie. A jego patronatem medialnym jest Radio Piekary.

W tym miejscu warto dodać, że Park Rozrywki otwarty jest codziennie od 10.00 do 18.00, aż do 29 września, a potem do 27 października – z wyłączeniem poniedziałków i wtorków.

 

Złota Polska Jesień w otoczeniu Roller Coasterów!

Zobacz także:

O urokach polskiej jesieni nie trzeba nikogo przekonywać. Mieniące się w szybko zachodzącym słońcu liście drzew i krzewów nadają tej porze roku wyjątkowy klimat. Co jeśli przeniesiemy go w otoczenie Roller Coasterów, zjeżdżalni, karuzel i kolejek widokowych?

„Złotą Polską Jesień” w Energylandii tworzyć będą dodatkowe 70 ton dyń, 7 tysięcy kwiatów, a także setki innych scenografii. Kreacja zaskakiwać będzie od samego wejścia do Parku, poprzez wszystkie alejki, aż do Smoczego Grodu, który znajduje się na końcu Energylandii. Menu w restauracjach zostanie skomponowane specjalnie na tę okazję przez najlepszych szefów kuchni, dlatego można być pewnym, że karty dań z całą pewnością zaskoczą nowymi, jesiennymi pozycjami. A zatem dajcie się ponieść fantazji i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa, wiatr we włosach i jazdę na ulubionych atrakcjach. Już teraz zapraszamy wszystkich Gości Energylandii na zabawę między 23. września, a 13. Października.

 

Halloween Time w Energylandii!

To nie koniec mocny wrażeń, jakie Energylandia przygotowała dla swoich Gości jesienią! Ostatnie dwa tygodnie sezonu 2019 to Halloween Time. Od 16 października  będzie się można tu nieźle wystraszyć. A w sobotę 26 października Halloween Night! Tego dnia Park  Rozrywki czynny będzie aż do 22, znów w ciągu dnia na Gości czekać będą przerażająco dobre pokazy artystyczne oraz przeraźliwie odstraszająco przebrani animatorzy.

Dla przebierańców Energylandia przygotowała specjalna promocję – 50 % ceny już od godziny 10.

Szczegóły planowanych wydarzeń odnaleźć można na www.energylandia.pl oraz na facebookowym profilu: www.facebook.com/EnergyLandia w zakładce Wydarzenia.

Planowane wydarzenia są w cenie biletu wstępu do Energylandii, który daje możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji. Cennik biletów wstępu do Parku Rozrywki Energylandia dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.energylandia.pl/cennik/cennik-indywidualny/.

 

 Autobusy i pociągi

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku, a kursować one będą do 29 września. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.

Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO ( aplikacja dostępna na system: IOS i Android).

Mieszańcy stolicy małopolski oraz śląska, którzy od pociągów preferują autobusy, mają do dyspozycji, codziennie aż do 27 października, komfortowe i bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie oraz Dworca Autobusowego w Katowicach. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz sposobów zakupu biletów Park Rozrywki zaprezentował na dedykowanej stronie internetowej www.bus.energylandia.pl