Ślub córki Billa Gatesa

Jennifer Gates, czyli najstarsza córka Billa Gatesa wyszła za mąż. Ślub 25-letniej Jennifer i jej wybranka odbył się w hrabstwie Westchester położonym na północ od Nowego Jorku. Posiadłość wartą 16 mln dolarów najstarsza córka Gatesa otrzymała od rodziców w prezencie po ukończeniu prestiżowej uczelni Stanford. Jak donoszą zagraniczne media, Jennifer Gates miała dwa śluby. Dzień wcześniej zorganizowano uroczystość muzułmańską, ponieważ jej wybranek jest wyznania islamskiego.

Jennifer Gates na ślub wybrała zjawiskową, koronkową suknię ślubną projktu Very Wang. Całość dopełniał delikatny długi tiulowy welon i bukiet z drobnych kwiatów. Jennifer postawiła na naturalnie luźno upięte z przodu włosy. 

Uwadze wszystkich nie umknął fakt, że ślub Jennifer odbył się w cieniu rozwodu jej rodziców. W maju Jennifer po raz pierwszy zabrała głos w sprawie rozwodu rodziców. "Wielu z was słyszało wiadomość, że moi rodzice się rozstają. To był trudny okres dla całej naszej rodziny. Wciąż uczę się, jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją i własnymi emocjami, a także uczuciami pozostałych członków rodziny. Jestem wdzięczna za przestrzeń, w której mogę to zrobić i chcę, żebyście wiedzieli, że Wasze pozytywne słowa i wsparcie są dla mnie ważne. Dziękujemy za zrozumienie naszego pragnienia prywatności podczas przechodzenia przez kolejny etap naszego życia" - napisała wówczas 25-latka na swoim instastory.

Jednak mimo tego, Melinda i Bill Gates razem w tym dniu towarzyszyli córce.

Na uroczystość zaproszono 300 gości, w tym muzyków z zespołu Coldplay. Pierwszym utworem zagranym na weselu był hit Eltona Johna "Can you feel the love tonight".

Zagraniczna prasa wylicza, że wesele kosztowało 2 mln dolarów.

Kim jest wybranek Jennifer Gates?

Wybrankiem najstarszej córki Billa Gatesa jest cztery lata starszy Nayel Nassar. Nassar urodził się w Chicago, dorastał w Kuwejcie, a w 2009 roku zamieszkał w Kalifornii. Para poznała się na Uniwersytecie Standforda w Kalifornii w 2017 roku. 

Połączyła ich miłość do koni. Nayel profesjonalnie zajmuje się jeździectwem. W 2019 roku zwyciężył w konkursie Longines Grand Prix of New York, otrzymując 400 tys. dolarów nagrody.

W styczniu 2020 roku Jennifer Gates i Nayel Nassar ogłosili swoje zaręczyny.

Jesteś jedyny w swoim rodzaju, Nayel Nassar, jesteś jedyny w swoim rodzaju. Ściąłeś mnie z nóg w miniony weekend, zaskakując mnie w tak znaczącym miejscu, gdzie dzielimy jedną z naszych wielu pasji. Nie mogę się doczekać, kiedy resztę naszego życia spędzę ucząc się, starzejąc, śmiejąc się i kochając. Milion razy tak - pisała na Instagramie Jennifer.

Jennifer Gates jest najstarszą  z trojga rodzeństwa. Ma 22-letniego brata Rory'ego i 19-letnią siostrę Phoebe.