Jamie Lee Curtis otworzyła się na temat transpłciowej córki

Jamie Lee Curtis to aktorka  znana z takich kinowych hitów jak „Halloween”, „Zakręcony piątek”, „Prawdziwe kłamstwa” czy „Na noże”. Aktorka od 37 lat jest żoną Christophera Guesta, z którym ma dwójkę adoptowanych dzieci. Kilka miesięcy temu gwiazda wyznała, że jej dziecko jest osobą transpłciową. Teraz aktorka i jej córka Ruby udzieliły wspólnego wywiadu dla „People”. Podczas rozmowy 25-latka wróciła pamięcią do swojego coming outu. 

To było przerażające - po prostu sam fakt powiedzenia im czegoś o mnie, czego nie wiedzieli. To było onieśmielające, ale nie martwiłam się. Czułam ich akceptację przez całe moje życie - powiedziała Ruby.

Aktorka przyznała, że nie domyślała się, że jej córka może być osobą transpłciową. Po chwili dodała, że szczera rozmowa była przełomem w ich relacji. 

Nie trzeba dodawać, że polało się trochę łez. Teraz uczę się nowej terminologii i słów. Jestem w tym nowa. Nie udaję, że dużo o tym wiem, ale staram się unikać popełniania większych błędów – wyznała gwiazda. 

Jamie Lee Curtis nie ukrywa, że dalej mierzy się z pewnymi problemami językowymi związanymi z tożsamością płciową jej córki. Wyznała, że najtrudniej było przyzwyczaić się do nowego imienia dziecka. 

Imię to była najtrudniejsza rzecz. Imię, które nadałaś dziecku i tak mówiłaś do niego przez całe życie. To było wyzwanie. No i zaimki. Mój mąż i ja wciąż się na tym wykładamy - powiedziała aktorka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@people)

Ruby Guest – kim jest córka Jamie Lee Curtis?

Jamie Lee Curtis po raz pierwszy wspomniała o tym, że ma transpłciowe dziecko kilka miesięcy temu w rozmowie z AARP. Powiedziała wtedy, że wraz z mężem „ z dumą obserwowali, jak ich syn staje się ich córką Ruby”. 

Ruby na co dzień zajmuje się projektowaniem gier komputerowych. 25-latka jest zaręczona i w 2022 roku stanie na ślubnym kobiercu. Ceremonię ma podobno odprawić sama Jamie Lee Curtis!