Jamie Lee Curtis ma transpłciową córkę

Jamie Lee Curtis znamy z ról w takich hitach jak „Halloween”, „Zakręcony piątek”, „Na noże” czy „Prawdziwe kłamstwa”. 62-letnia aktorka zdobyła sympatię widzów nie tylko świetną grą, ale też swoją ciepłą i szczerą osobowością. Gwiazda związana jest z aktorek Christopherem Guestem, małżeństwo doczekało się dwójki dzieci: 34-letniej córki Annie i 25-letniej Ruby, urodzonej jako Thomas. O byciu mamą transpłciowego dziecka, Curtis opowiedziała w ostatnim wywiadzie dla AARP.

Okazuje się, że coming out jej córki bardzo rozszerzył jej spojrzenie na świat. Gwiazda przyznała, że dzięki temu zdała sobie sprawę, że „życie jest nieustanną metamorfozą”:

Z dumą obserwowaliśmy (z mężem - red.), jak nasz syn staje się naszą córką Ruby- wyznała aktorka.

”Z dumą obserwowałam, jak mój syn staje się moją córką”

25-letnia Ruby często pokazywała się wraz z mamą na tzw. ściankach, jeszcze przed tranzycją. Na co dzień zajmuje się projektowaniem gier i już wkrótce zostanie żoną. Ruby ma poślubić narzeczonego w 2022 roku, a ceremonię odprawi… sama Jamie Lee Curtis! Aktorka z resztą od lat działa na rzecz społeczności LGBT+ mówiąc, że „nie trzeba mieć takich samych doświadczeń, by czuć współczucie i potrzebę sprawiedliwości oraz równości".