Jaki zawód jest według kobiet seksowny i chciałyby żeby ich partner go wykonywał? Oczywiście taki w którym mężczyzna ma i władzę i pieniądze. Wysoko, bo na pierwszym miejscu w rankingu pożądanych zawodów plasuje się więc prezes – prawie 30% pytanych pań widziałoby się u jego boku.

O dziwo na drugim miejscu mamy zawód lekarza, nie wiemy czy z powodu ogólnego szacunku dla jego wiedzy, doskonałej znajomości anatomii czy może (co jednocześnie może być minusem) rzadkiej obecności w domu.

Na kolejnym miejscu pożądanych zawodów dla mężczyzn jest prawnik – choć tu doradzamy ostrożność bo w przypadku rozwodu źle się to może skończyć. Miejsce czwarte zajmuje żołnierz i wybór ten wcale nas nie dziwi bo żołnierz wysportowany, męski, a i do rozkazów przyzwyczajony.

Wysoko w rankingu „stoją” też strażacy, policjanci i artyści (szczególnie muzycy, reżyserzy czy fotografowie). Kuszącym kąskiem są też faceci czynnie uprawiający sport w pracy jak ratownicy, instruktorzy na siłowni, a także wspinacze czy podróżnicy oraz piloci,  ale Ci dwaj ostatni to trudna miłość, bo są wciąż w podróży.