The Square

Tej satyry na nowoczesne i tolerancyjne społeczeństwo szwedzkie nie możecie przegapić. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes "The Square" to film wielowymiarowy, poruszający mnogość wątków dotyczących współczesnej cywilizacji. Gdzie się kończy wolność słowa? Czym tak naprawdę jest sztuka współczesna, gdzie są jej granice? Jak bardzo żyjemy we własnej bańce? Co z imigrantami, czy chcemy, żeby byli częścią naszej społeczności? Polecamy Wam tę czarną komedię Rubena Ostlunda z ręką na sercu. 

Maudie

Piękna opowieść o wrażliwej artystce. Maud Lewis do tej pory uważana jest za jedną z najważniejszych kanadyjskich malarek. Jak udało jej się osiągnąć sukces? Wzruszający romans i biografia w jednym.

Przeżyć: metoda Houellebecqa

Nie tylko dla fanów gwiazdy rocka Iggy'ego Popa, choć nie można ukryć, że to on jest w centralnej części tego dokumentalnego filmu. On i Michel Houellebecq oczywiście. Houellebecq jest autorem tytułowego eseju, który Iggy Pop odczytuje fragmentami na ekranie. Ostatecznie panowie się spotykają i mają sobie coś do powiedzenia. Ale czy tak naprawdę jest to tak wiele? Dokument o Iggym Popie i Houellebecqu zdaje się być prawdziwą intelektualną ucztą.

Biegnij Amelio!

Zobacz także:

Dziewczyna chora na astmę wyjeżdża do uzdrowiska w Tyrolu Południowym. Tam poznaje chłopaka, z którym postanawia wspiąć się na szczyt góry, co według przesądu pomoże jej ozdrowieć. Bardzo świeży, uroczy film z pierwszą miłością w roli głównej i doskonałymi obrazkami natury w tle.

KSIĄŻKI WARTE PRZECZYTANIA - SPRAWDŹ NASZE TYPY!