Jakie zapachy podniecają mężczyzn?

Zmysł węchu jest zmysłem niezwykle fascynującym - nie od dziś wiadomo, że zapach odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Zapachy mogą poprawiać lub obniżać nastrój, odkopywać dawne wspomnienia, emocje, a nawet wpływać na codzienne decyzje. Niektórzy twierdzą, że to własnie zapach danej osoby sprawia, że widzimy w niej idealnego partnera. Fakt ten wykorzystują producenci feromonów, czyli lotnych związków, które mają przyciągać płeć przeciwną tak jak odbywa się to w świecie zwierząt - naturalne feromony wytwarzane przez organizm służą im do komunikacji. Jednak nie tylko feromony mogą być skutecznymi afrodyzjakami - wiele naturalnych olejków eterycznych zdaje się mieć podobne właściwości. Jak się okazuje, panowie wyjątkowo przepadają nie tylko za klasycznym piżmem, jaśminem i nutami drzewnymi, ale też aromatami bananów, tytoniu, kokosa czy... dyni. Jakie gotowe kompozycje rozpalają męskie zmysły?

Zobacz też: Żywność erotyczna. Znana seksuolog poleca produkty, które mają zbawienny wpływ na Wasze życie łóżkowe!

Perfumy jak afrodyzjaki

Zacznijmy od piżma, bo to właśnie tę nutę panowie najczęściej wskazują jako budzącą erotyczne skojarzenia. Piżmo dawniej pozyskiwane było z gruczołów piżmowca, ssaka zamieszkującego górskie lasy Azji. Obecnie, z uwagi na względy etyczne i ekonomiczne, w perfumiarstwie wykorzystuje się piżmo syntetyczne. Jak pachnie piżmo? Jego zapach określany jest jako ciężki, pudrowy, "zwierzęcy", lekko słodki. Wyraźną nutę piżma znajdziemy na przykład w we flakonie Crystal Noir od Versace.

Ta kompozycja to jeden wielki afrodyzjak: oprócz piżma znajdziemy w niej między innymi tajemnicze nuty drzewa sandałowego, ambry, pieprzu i kardamonu.

Crystal Noir należy do zapachów mocnych, intensywnych i polecany jest raczej na wieczór. Fankom piżma w lżejszym wydaniu polecamy ZADIG&VOLTAIRE Girls Can Do Anything, zapach dziewczęcy, z nutami gruszki, pomarańczy i słodkiej wanilii. 

Okazuje się też, że mężczyźni mają słabość do zapachów tropikalnych, słodkich i owocowych, takich jak kokos, mandarynka, migdały czy wanilia. Takie aromaty przywołują na myśl wspomnienia błogich wakacji, beztroski i... szaleństwa. Ich posiadaczka może być odbierana jako osoba spontaniczna i pełna pozytywnej energii. Ucieleśnieniem powyższych jest zapach Montale Day Dreams, z nutami sandałowca, słodką wanilią, mlecznym kokosem i orzeźwiającą mandarynką:

Odrobinę bardziej odurzający, ale wciąż świeży i charyzmatyczny - Dior Hypnotic Poison, w którym budzące pożądanie nuty gorzkiego migdału i piżma łączą się ze śliwką, morelą i jaśminem Sambac. Bardzo ekstrawagancki: 

Zobacz także: