Jaki typ kobiecej sylwetki podoba się mężczyznom?

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Odpowiedź postanowił znaleźć John Speakman - brytyjski naukowiec z Uniwersytetu w Aberdeen, który przeprowadził badania i sprawdził, jaki typ kobiecej sylwetki jest dla mężczyzn najbardziej atrakcyjny. 

John Speakman do swoich badań wziął około 1300 mężczyzn z dziesięciu krajów i każdemu przedstawił serię zdjęć, na których były pokazane różne sylwetki kobiet. Mężczyźni mieli za zadanie ułożyć zdjęcia w kolejności od tych, które wydają im się najbardziej atrakcyjne, do tych najmniej atrakcyjnych. Efekty tego badania są dla nas naprawdę zaskakujące.

Według większości panów, najbardziej podobały się mężczyznom kobiety bardzo szczupłe. Brytyjski naukowiec wyniki swoich badań tłumaczy tym, że takie kobiety kojarzyły się mężczyznom ze zdrowiem, stąd taki wybór.

Jak na przestrzeni lat zmieniały się kanony piękna?

Na przestrzeni lat mogłyśmy obserwować różne kanony kobiecego piękna. W latach 50. królową seksu była Marilyn Monroe, która wyróżniała się wąską talią i pełniejszymi biodrami, czyli tak zwaną figurą klepsydry. Lata 70. - był to czas, kiedy kobiety starały się być zgrabne i smukłe, ale jednocześnie bardzo kobiece. Jeszcze nie tak dawno, bo w latach 90. z okładek magazynów i reklam spoglądały na nas bardzo szczupłe kobiety z wielkim biustem.

Na szczęście ostatnie lata pokazują, że dążymy do naturalności i akceptacji, a odchodzimy od retuszu i sztuczności, dlatego badania brytyjskiego naukowca są dla nas zaskoczeniem, ale jak to z niektórymi badaniami bywa, można je traktować z przymrużeniem oka. Najważniejsze jest, żebyśmy my kobiety czuły się dobrze we własnym ciele, a nie ślepo podążały za niedoścignionymi wzorcami. Bądźmy kobiece, naturalne i różne, bo różnorodność u kobiet jest według nas najbardziej pociągająca.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Katya, Auckland.

Post udostępniony przez The Lonely Girls Project (@lonelygirlsproject) Mar 27, 2015 o 4:22 PDT