Zakup sofy nie jest prostą sprawą, zazwyczaj cena dobrej jakościowo sofy jest dla nas sporą inwestycją. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto mocno zastanowić się jakiej potrzebujemy i na jaki budżet możemy sobie pozwolić. Sofa to ważny element naszego salonu, warto skonsultować się z projektantem lub przejrzeć źródła inspiracji, które pomogą nam w zakupie.

BIEL - Biała sofa jest ponadczasowa. Plusem jest także to, że można dodać do niej akcesoria w dowolnym kolorze i stylu, w zależności od naszego nastroju. Na pewno nie jest zbyt wygodna w utrzymaniu, dlatego warto przemyśleć jej zakup np. w przypadku kiedy mamy małe dzieci.

BRĄZ -  Brązowa sofa została w ostatnim czasie wyparta przez grafity i szarości. Wśród architektów wnętrz stanowi ona jednak neutralną bazę, która doskonale sprawdza się w projektowaniu. Kanapa w odcieniach brązu będzie elegancka i zawsze w dobrym stylu.

CZERWIEŃ - Jest idealnym kolorem do wnętrz, w których na ścianach królują zimne kolory. Jeśli nasze pomieszczenie jest raczej w chłodnych, minimalistycznych klimatach, czerwona sofa można dodać charakteru.

POMARAŃCZ/ŻÓŁTY - Bardzo pięknie prezentują się sofy w odcieniach żółtego, musztardy (modna w tym sezonie), również pomarańczy oraz zieleni. To raczej efekt mocnego akcentu w nowoczesnej przestrzeni. W tym sezonie króluje zieleń oraz musztarda. Może warto zastanowić się nad takim odcieniem.

GRAFIT/SZAROŚĆ - Oczywiście podnaczasowa szarość i grafit dla wszystkich zwolenników minimalizmu. Zawsze na czasie.

Przeczytaj również:

Pastele we wnętrzach

Jak ozdobić ściany w mieszkaniu?

Zobacz katalog Ikea na 2017