Jaka wódka na wesele? Top 5 propozycji ładnych butelek
 

Wódka na wesele to nie tylko smak i właściwości, ale także estetyczny wygląd. Dla niektórych Młodych Par estetyka butelki liczy się tak samo, jak marka alkoholu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własną, personalizowaną etykietę na alkohol, ale jednak wiąże się to z dużym wysiłkiem, zwłaszcza gdy butelek jest mnóstwo.

Oto propozycje ładnych, ekskluzywnie prezentujących się wódek:

1) Chopin

Podłużna butelka może na pierwszy rzut oka przypominać... wino. A jeśli dodać do tego elegancki napis przypominający kaligrafię, to mamy połączenie idealne.

2) Smirnoff Black

Wódka Smirnoff Black to kwintesencja klasy. Połączenie czarnych i złotych akcentów daje niebanalny efekt.

3) Finlandia

Zobacz także:

Niekwestionowany klasyk gatunku. Uwagę przykuwa przede wszystkim nietypowy kształt butelki, który ma przypominać... powierzchnię lodowca.

4) Absolut

Mamy też coś dla miłośników nieco surowego wyglądu. W klasycznej, minimalistycznie urządzonej sali weselnej, wódka Absolut sprawdzi się bardzo dobrze.

5) Toruńska ziemniaczana

Jaka wódka na wesele w stylu boho? W tę estetykę wpisze się wódka Toruńska ziemniaczana. Utrzymana w retro wzornictwie, przypominająca butelkę starej nalewki. Warto dać jej szansę.

Jaka wódka na wesele: Biały bocian

Wódka na wesele Biały bocian należy do często wybieranych rozwiązań.

Uwagę zwraca lekko słodkawy, bardzo delikatny posmak tej wódki. Jeśli jest dobrze schłodzona, nie czuć jej spirytusowego posmaku, przez co idealnie nadaje się do wznoszenia toastów. Co jeszcze wyróżnia Białego bociana na tle konkurencji? Z pewnością sama butelka. Długa, wąska szyjka ułatwia nalewanie do kieliszków, a przy okazji prezentuje się ona bardzo elegancko. Ponadto nazwa wódki idealnie nawiązuje do polskiej tradycji.

Jaka wódka na wesele: Adam Mickiewicz

Młode Pary bardzo chwalą sobie wódkę Adam Mickiewicz. Nie jest co prawda tak popularna jak Finlandia czy Biały bocian, ale z pewnością warto na nią zwrócić uwagę. Już sama butelka prezentuje się wyjątkowo elegancko. Na czym polega wyjątkowość tego trunku? Powstaje on z kukurydzy, czyli zboża bezglutenowego. Skład opiera się na surowcach bez GMO, z certyfikowanych upraw. To wysokiej jakości alkohol, poddany i wielokrotnej destylacji  i filtracji. Doradcy z hurtowni alkoholowych zgodnie twierdzą, że goście weselni nie narzekają po tej wódce na tzw. "syndrom dnia poprzedniego".

Jaka wódka na wesele: Ogińśki

Ogiński to wyjątkowo modna marka wódki, często wybierana przez Młode Pary, zwłaszcza w ostatnich sezonach. Na czym polega jej fenomen? Uwagę zwraca elegancka butelka z motywem fortepianowym. Ponadczasowy wzór i matowe szkło zdecydowanie wpływają na ogólne wrażenia wizualne. Ogiński to czysta wódka, skomponowana według zasad perfect composition. Co to oznacza? Składniki są dobierane w staranny sposób. Wódka Ogiński wytwarzana jest z ziaren kukurydzy i przechodzi wielokrotną filtrację. Efekt? Neutralny, bardzo przyjemny smak. Ten alkohol to idealna, uniwersalna wódka na wesele.

Jaka wódka na wesele: Ostoya

Polska wódka Ostoya to kwintesencja dobrego smaku i klasy. Butelka o ciekawym wzornictwie od razu przyciąga wzrok. Ten wysokogatunkowy alkohol powstaje z najwyższej jakości bieszczadzkiej pszenicy. Wyczuwalne są w nim subtelne nuty karmelu i miodu. To prawdziwa esencja polskiej natury, w sam raz na tradycyjne polskie wesele.

Ile wódki na wesele, czyli dostosuj alkohol do gości

Wiele osób zadaje sobie to pytanie: ile wódki na wesele? A najlepsza odpowiedź brzmi: to zależy. Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od tego, co piją goście. Młoda Para zazwyczaj jest w stanie określić, kto lubuje się w wódce, kto będzie obstawać przy winie, a kto nie wyobraża sobie dobrego przyjęcia bez whisky.

Pamiętaj o tym, że niektórzy goście są kierowcami, opiekują się dziećmi lub  – zwłaszcza ci starsi  – borykają się z problemami zdrowotnymi. Na pewno na weselu pojawią się więc abstynenci. Im też trzeba zapewnić alternatywę dla alkoholu. A przede wszystkim należy brać to pod uwagę na etapie planowania ilości wódki.

Warto znaleźć zdrowy balans. Zbyt duże ilości wódki mogą skutecznie zrujnować i tak nadszarpnięty już budżet weselny. Z kolei zbyt mała ilość butelek może doprowadzić do bardzo niezręcznej sytuacji, gdy alkoholu zabraknie, na przykład podczas zabaw oczepinowych...

Nikt jednak nie powiedział, że na weselu musi dominować wódka. Niemniej warto zaopatrzyć się w odpowiedni jej zapas. Poniżej przygotowaliśmy konkretne zestawienie liczbowe. Zaplanuj z nami alkohol na swoim weselu.

Ile wódki na wesele dla 50 osób?

Licząc po 0,5 litra wódki na parę, wychodzi około 25 butelek - oczywiście przy założeniu, że jest na sali 25 par. Warto jednak doliczyć 15-20 dodatkowych. Ten zapas przyda się na przykład podczas oczepin, bram i konkursów z nagrodami.

Możesz też przyjąć bardziej "szalony" scenariusz, z założeniem, że na każdą osobę przypada 0,5 litra wódki. Wtedy tych butelek warto już zakupić 50, plus wspomniany zapas. Pamiętaj jednak o tym, że wielu gości wybierze lżejszy alkohol lub w ogóle zrezygnuje z picia na imprezie. Tak więc przy ustalaniu ilości liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Ile wódki na wesele dla 60 osób?

No dobrze, w takim razie ile wódki na wesele 60-osobowe? W zasadzie można przyjąć wyżej wymienione zasady. Ale mamy na uwadze to, że im więcej gości, tym większe prawdopodobieństwo, że kolejnego dnia odbędą się poprawiny. W takim przypadku lepiej założyć opcję po 0,7 litra na parę lub na osobę (zależnie od wyczucia).  Czyli wychodzi następująca kalkulacja: 07,l wódki x 60 lub 0,7 l wódki x 30. Jeśli poprawin nie ma, wtedy obowiązuje zasada "pół litra" razy 30 lub razy 60.

Jaki alkohol najlepszy na wesele 2020 - rodzaje

Wódka, wino, whisky, a może coś jeszcze? Jaki trunek najlepiej sprawdzi się na weselu w 2020 roku? Wszystko zależy od konkretnego przyjęcia i potrzeb gości. Generalnie przyjmuje się jednak zasadę różnorodności. Pamiętaj o tym, że nie każdy przepada za wódką i nie tylko ona powinna znaleźć się na weselnym stole.

Jak podejść do tematu alkoholu na wesele? Wino, whisky, gin i inne alkohole wysokoprocentowe inne niż wódka, możesz wystawić na specjalnym stoliku, na przykład niedaleko wiejskiego stołu. Goście potraktują to miejsce jako "barek" z dobrymi jakościowo trunkami i na pewno będą z niego korzystać.

Jeśli chodzi o alkohole na stole, to warto wystawić wódkę i wino. To drugie będzie towarzyszyć wielu gościom podczas posiłków, więc powinno być łatwo dostępne.