Jaka biżuteria pasuje do kwadratowej twarzy? 

Czy wiedziałaś, że twoja biżuteria powinna nie tylko trafiać w twój gust, ale powinna też pasować do kształtu twojej twarzy? Jeśli masz kwadratową twarz i nigdy nie myślałaś o dopasowaniu biżuterii do struktury kości twojej twarzy, to mamy dla ciebie kilka porad. Odpowiednie modele potrafią podkreślić najlepsze cechy kształtu twojej twarzy i dodać jej upragnionych cech - złagodzić wyraz, optycznie poszerzyć i wysubtelnić rysy

Kwadratowa lub prostokątna twarz wydaje się dłuższa niż szersza. Panie o tym szlachetnym kształcie twarzy poprzez silną strukturę kości szczęki mogą prezentować się odrobinę surowo. Dlatego kwadratowe twarze najlepiej prezentują się w modelach biżuterii, które zmiękczają mocny zarys twarzy, jednocześnie optycznie ją skracając. 

Zasada numer jeden – kwadratowe i prostokątne twarze świetnie wyglądają w biżuterii o opływowych, okrągłych kształtach, które wysubtelniają surowy zarys szczęki, takich jak np. kolczyki – kółka.

Szukaj krótkich kolczyków lub małych kółeczek w stylu huggie. Jesteś też tą szczęściarą, która zdecydowanie powinna eksperymentować z wielkością i szerokością — wypróbuj kolczyki o awangardowym, oryginalnym stylu, które dadzą iluzję szerszej twarzy.

Kwadratowe i prostokątne twarze wyglądają zjawiskowo w naszyjnikach z okrągłymi koralikami lub wisiorkami, takimi jak perły, lub w fasonach, które okalają twarz. Wybieraj krótkie naszyjniki, chokery.

Kwadratowa twarz: których modeli powinnaś zdecydowanie unikać?

Jakiej biżuterii powinny unikać właścicielki kwadratowej i prostokątnej twarzy? Na pewno zapomnij o wszelkich modelach o kanciastych kształtach takich jak np. kwadratowe kolczyki oraz o długich wisiorkach i kolczykach. Niepotrzebnie optycznie wydłużą twarz i zepsują proporcje twarzy.