Codziennie jesteśmy zasypywane nowymi „skutecznymi odkryciami” na temat tego, jak powinnyśmy wyglądać, co jeść i ile się ruszać. Gubimy się wśród kolejnych porad, które powinny sprawić, że zdobędziemy sylwetkę modelki, będziemy piękniejsze czy mądrzejsze. 

Na Facebooku śledzimy koleżanki, które trenują ciekawe sporty, ale same nie możemy się zmotywować, by po całym dniu ruszyć się z kanapy. Kiedy w końcu dostajemy motywacji, trenujemy „jak wściekłe” 7 dni w tygodniu, bez przerwy na odpoczynek, za to z nadzieją na natychmiastowy efekt.  Z innego źródła słyszymy, że ciało XL jest piękne i zdecydowanie za bardzo się tym wszystkim przejmujemy. Dlaczego tak łatwo popadamy w skrajności i zawsze musi być „wszystko albo nic”? 

Popadanie w skrajności wydaje się nie być dobrą drogą do szczęścia. Jak wynika z badań, najszczęśliwsze Polki to świadome poszukiwaczki równowagi. Kobiety które skupiają się na zachowaniu równowagi czerpią najwięcej przyjemności z życia.  Aż 89% z nich twierdzi, że równowaga w życiu jest bardzo ważna. Są to równocześnie kobiety pewne siebie i znające swoją wartość (93%). „Nie popadam w przesadę i robię to, co dla mnie dobre” – tak mogłoby brzmieć ich motto.  

Czy życie w równowadze może okazać się receptą na szczęście? Tak twierdzi 62% zapytanych Polek. W praktyce, ta kwestia jest jednak oczywiście nieco bardziej złożona. Poczucie szczęścia jest bowiem powiązane także z poczuciem własnej wartości i umiejętnością rozpoznawania i nazywania swoich potrzeb. Właśnie dlatego powstała kampania Wybieram Siebie, która ma na celu wsparcie kobiet w dążeniu do szczęśliwszego życia i osiągania swoich celów. 

Na potrzeby akcji powstał manifest, który zawiera kilka prostych zasad, dzięki którym nasze życie może stać się prostsze i szczęśliwsze: 

1.    To ja wiem najlepiej, co dla mnie dobre. 
2.    Dbam o siebie, bo chcę być szczęśliwa i zdrowa.
3.    Podejmuję decyzje w zgodzie ze swoimi potrzebami i „zdrowym rozsądkiem”
4.    Potrafię zachować równowagę pomiędzy różnymi aspektami swojego życia – nie popadam w skrajności
5.    Lubię swoje ciało i troszczę się o nie, bo chcę, by było zdrowe.
6.    Zachowuję równowagę pomiędzy obowiązkami a przyjemnością.
7.    Stawiam na harmonię pomiędzy pracą i wysiłkiem fizycznym a odpoczynkiem. 
8.    Jestem tym, kim jestem. Nie muszę być idealna i dobrze mi z tym.
 

 

Więcej informacji na temat kampanii oraz porady ekspertów można znaleźć na stronie www.wybieramsiebie.pl oraz facebook.com/WybieramSiebie