Zalety szamponu w kostce?

Szampon w kostce to przede wszystkim krok do przodu w zmianie nawyków na bardziej ekologiczne. Produkt tego typu nie wymaga od producenta żadnego plastikowego opakowania. Może być pakowany w papier lub mieć wielorazowy np. aluminiowy pojemnik, do którego dokupuje się tylko wkłady. Biorąc pod uwagę, że przeciętnie jeden domownik wykorzystuje butelkę szamponu w miesiącu, po takiej osobie zostaje 12 pustych plastikowych butelek, z których korzystał w ciągu roku. Podczas używania szaponów w kostce taka osoba nie wyrzuci żadnej butelki po szamponie przez 365 dni roku. Ponadto szampon w kostce w przypadku przewożenia zajmuje bardzo mało miejsca w porównaniu do klasycznych odpowiedników.

Jakie wady ma szampon w kostce i komu nie jest polecany?

Niezależny test redakcyjny trzech szamponów w kostce różnych producentów pozwolił dostrzec nam nie tylko ich zalety. Testowane produkty okazały się mocno oszczyszczające zarówno skórę głowy jak i włosy. W przypadku długich włosów korzystanie z wcześniej wymienionych szamponów w kostce nie było możliwe bez późniejszego użycia odżywki. W innym przypadku włosy były tak mocno oszczyszone, że występowały duże trudności z ich rozczesywaniem. Ponadto szampony w kostce mogą nie być odpowiednie dla osób, które mają tendencję do łupieżu.

Zdecydowanie lepiej sprawdzą się np. u pań, które narzekają na problem szybkiego przetłuszczania się włosów. Mogą też być świetną opcją dla mężczyzn, którzy najczęśniej mają krótkie włosy, a przy tym najchętniej szukają jednego kosmetyku do mycia włosów i ciała. Ponadto gama zapachów szamponów w kostce dostępnych na rynku zarówno dla pań jak i panów imponuje i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Testowałaś już szampon w kostce, a może planujesz samodzielnie go wykonać?

Czytaj też: Trend wypełniania brwi mydłem, czyli jakie mydło stosować do brwi?

Jak samodzielnie zrobić szampon w kostce, tzn. mydło sodowe do włosów?

Szampon w kostce inaczej bywa nazywany mydłem sodowym do włosów. Jego wykonanie nie jest trudne, ale wymaga przede wszystkim czasu, uwagi oraz wcześniejszego zakupu odpowiednich składników. Poniżej prezentujemy sposób wykonania szamponu w kostce: