Co to są paznokcie ombre?

Paznokcie ombre, inaczej ombre nails, to manicure polegający na stopniowaniu koloru lakieru. „Cieniowane” paznokcie możesz zrobić w jednym kolorze, albo połączyć kilka barw. W zależności od okazji i twoich upodobań, możesz zostać przy zachowawczych paznokciach baby boomer, które sprawdzą się nawet w pracy biurowej, albo zaszaleć i zrobić manicure a’la tęcza. 

Ombre nails w domu - krok po kroku 

Wykonanie ombre nails nie jest tak trudne, na jakie wygląda! To czego potrzebujesz, to gąbeczka, lakiery i trochę czasu - pośpiech nie sprzyja precyzyjnemu manicure. 

Krok 1 - przygotuj paznokcie do ombre

Odtłuść płytkę i nałóż oliwkę lub krem do rąk na skórę dookoła paznokcia - podczas wykonywania ombre bardzo prawdopodobne jest, że pobrudzisz palce lakierem, a w ten sposób łatwiej będzie ją oczyścić. Pomaluj paznokcie lakierem bazowym i poczekaj aż wyschnie. 

Krok 2 - użyj gąbki, aby uzyskać efekt ombre

Efekt ombre na paznokciach osiągniesz przy użyciu kawałka gąbki do makijażu, lub nawet zwykłego czyścika kuchennego. Umieść na gąbeczce lakier do paznokci, a następnie odbij go na paznokciu. Poczekaj, aż pierwsza warstwa wyschnie i powtórz czynność, odbijając pozostały na gąbce lakier wyżej na paznokciu. Tip: Możesz nałożyć na gąbkę kilka kolorów, zaczynając od najjaśniejszego, a na najciemniejszym kończąc. Uzyskasz modny efekt gradientu na paznokciach.

Krok 3 - Zabezpiecz ombre nails top coatem 

Kiedy lakier wyschnie, zabezpiecz swoje ombre nails specjalnym top coatem - przezroczystym, albo z dodatkiem drobinek brokatu. Gotowe!

Ombre nails w salonie 

Ombre nails nie jest trudne do wykonania w domu, ale jeśli ciężko ci równo pomalować nawet lewą rękę, lub nie masz czasu na całą procedurę (i oczywiście poprawki), najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w salonie manicure. Jedyne, o co będziesz musiała się martwić, to wybór kolorów do twojego ombre, reszta to relaks i czekanie na efekty.