Jak rozjaśnić podkład?

Paniom, którym  zdarzyło się kupić zbyt ciemny podkład i które bardzo chciały wykorzystać produkt - doradzamy blender. Taki, który nie ma nic wspólnego z wyposażeniem kuchni, lecz jest kosmetykiem specjalnie stworzonym, aby zmieniać barwę podkładu. Czy opłaca się inwestować w dodatkowy produkt tylko po to, aby łączyć go z fluidem? Według nas zdecydowanie tak.

Blender do podkładu - jakie ma zalety?

Blender zmieszany z ulubionym podkładem i nałożony na twarz może mieć dużo zalet. Nie można mylić go ze specjalistycznymi gąbkami do nakładania fluidów, gdyż on stanowi jakby bazę do rozcieńczania fluidu, a nie element ułatwiający jego aplikację.

Blender do podkładu opisywany w artykule inaczej bywa nazywany np. foundation mixer. Jego zaletą jest to, że kolor podkładu za pomocą tzw. blendera możemy dopasować do różnych odcieni skóry, które np. mogą ulegać zmianie na przestrzeni zmieniających się pór roku. Ponadto czasami na wieczorne długie wyjścia możemy chcieć mieć odrobinę ciemniejszą, opalizującą barwę fluidu na twarzy, a w ciągu dnia bardzo jasną i cienką jego warstwę. Blender nam to umożliwi.

Jak wybrać właściwy kolor podkładu?

Wbrew temu co praktykuje wiele pań my nie polecamy nakładać próbki podkładu na dłonie lub wewnętrzną część nadgarstka. Żaden test na idealny kolor fluidu nie będzie tak obiektywny jak ten podczas którego nałożymy go na żuchwę. Co więcej, najlepiej zaaplikować po klika kropel różnych odcieni i i poczekać kilka minut. Dopiero wtedy w dziennym świetle najłatwiej jest nam ocenić, który z podkładów najmocniej "wtopił" się w kolor skóry, nie tworząc przy tym efektu sztucznej maski.

Zdecydujesz się na blender do mieszania z podkładem czy może twój ulubiony podkład bardzo dobrze współgra z kolorem twojej cery przez okrągły rok?