Jak zdjąć hybrydę nie niszcząc paznokci?

Zdejmowanie hybrydy bez acetonu jest trudne, ale nie niemożliwe. Nie dziwi nas fakt, że powstały alternatywne sposoby pozbycia się manicure hybrydowego, gdyż aceton jest bardzo silnym środkiem i działa destrukcyjnie zarówno na płytkę paznokcia, jak i na skórę. Najbezpieczniejszą metodą na zdjęcie lakieru hybrydowego jest niestety taka, którą musimy zastosować jeszcze przed nałożeniem i utwardzeniem lakieru. O co chodzi? W drogeriach dostępne są specjalne naklejki, które aplikujemy na czystą płytkę paznokcia. Nie przeszkadza ona w stylizacji, ani utwardzaniu lakieru hybrydowego. Kiedy chcemy odświeżyć manicure i pozbyć się dotychczasowego koloru z płytki, po prostu delikatnie podważamy naklejkę wraz z lakierem. Czytasz to z hybrydą na paznokciach, której chcesz się pozbyć? Jest jeszcze jeden sposób.

Jak zdjąć hybrydę za pomocą pilnika?

Zdejmowanie lakieru hybrydowego przy pomocy pilnika jest czasochłonne i wymaga od Ciebie ostrożności. Potrzebujesz pilników o różnych stopniach gradacji, tzn. tych "mocniejszych" i delikatniejszych, tak aby nie naruszyć płytki w końcowych fazach piłowania. Mocniejszym pilnikiem śmiało zedrzyj top coat, oraz wierzchnie warstwy lakieru hybrydowego. Im będą cieńsze, przerzuć się na delikatniejszy sprzęt i zmniejsz siłę nacisku pilnika na płytkę. Kiedy już zobaczysz swoją płytkę, najbezpieczniej będzie dokończyć usuwanie hybrydy przy pomocy delikatnego bloczka, który używany jest do wygładzania powierzchni paznokcia przed stylizacją. Po zdjęciu manicure hybrydowego koniecznie wetrzyj w paznokcie i skórki odżywczą oliwkę. 

Jak zdjąć hybrydę acetonem?

Tradycyjna metoda zdejmowania manicure hybrydowego wymaga od Ciebie posiadania pilnika, wacików kosmetycznych, acetonu (lub zmywacza do paznokci z dużą jego zawartością), oraz folii aluminiowej. Najpierw usuń wierzchnią warstwę hybrydy za pomocą pilnika. Następnie zamocz kawałki wacików w acetonie, połóż na paznokciu i owiń cały opuszek folią aluminiową. Powtórz czynność na każdym paznokciu i poczekaj ok. 15 minut. Po zdjęciu folii, lakier powinien być popękany i wyraźnie odchodzić od płytki paznokcia. Wystarczy wtedy zdjąć go przy pomocy drewnianej szpatułki. Po tym zabiegu należy dokładnie umyć ręce i posmarować paznokcie i skórę dłoni oliwką, lub intensywnie nawilżającym kremem.