Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. To idealna okazja, żeby zaplanować wyjazd z dzieckiem. Dla wielu rodziców taka wyprawa to prawdziwe wyzwanie. Dlatego warto wcześniej przemyśleć, jak się do takiej podróży przygotować, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom podróż i wakacje z dzieckiem mogą być czasem odpoczynku.

Zanim będziemy cieszyć się wakacyjnym klimatem, czeka nas podróż z dzieckiem, która wielu rodzicom spędza sen z powiek. Tutaj, oprócz sprytnie zapakowanej torby podróżnej, liczy się też pozytywne nastawienie. Ale zacznijmy od początku.

Spakowanie torby podręcznej dla malucha to niezbędnik, który może nas uratować z wielu stresujących sytuacji. Jeśli zrobimy to umiejętnie, to nic nie powinno nas zaskoczyć w podróży, a co najważniejsze oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu i nie będziemy musiały przekopywać całego bagażnika w poszukiwaniu pieluch czy zapasowego ubranka.

Zebrałyśmy kilka historii mam, które zaliczyły małe wpadki w podróży. Niech będą one dla was przestrogą, bo w tym przypadku warto uczyć się na błędach innych.

"Nigdy nie zapomnę naszego wyjazdu nad morze. Wyjeżdżaliśmy w środku nocy, żeby córeczka nie płakała w podróży, tylko spokojnie spała. Byliśmy zmęczeni pakowaniem i zapomniałam najważniejszej rzeczy, czyli torby podróżnej. Kiedy przyszło mi przewijać dziecko, musiałam z mężem wyjąć wszystko z bagażnika, zanim dokopałam się do pieluch. Od tamtego momentu pieluszki i chusteczki nawilżane trzymam zawsze w samochodzie na takie sytuacje, a torba podręczna zawsze stoi w centralnym miejscu przed wyjazdem."

"Ja nie ruszam się z domu bez dodatkowego ubranka. Często mamy problem z przeciekaniem pieluszek, bo nasze dziecko jest bardzo ruchliwe."

Historie mam to doskonała podpowiedź, jak sprytnie spakować się na wyjazd z dzieckiem, żeby zapobiec takim sytuacjom.

Co powinno znaleźć się w podróżnej torbie podręcznej?

Pieluszki to podstawa

Pieluchy dla dziecka powinny być numerem jeden na liście rzeczy niezbędnych na wyjazd. W zależności od wieku dziecka, wybieramy odpowiedni rozmiar i model. Część z mam szybko przechodzi z tradycyjnych pieluch zapinanych na rzep na pieluchomajtki. Pieluchomajtki Bella Baby Happy Pants posiadające Quick & Easy System, to idealne rozwiązanie zwłaszcza w podróży. Zakładanie i zdejmowanie pieluchy jest wyjątkowo szybkie i proste. Wystarczy rozerwać ją z boku. Maluch nawet nie zauważy zmiany pieluszki i nadal będzie mógł smacznie spać w podróży.  Pieluchomajtki Happy pomagają również przyzwyczajać dziecko do noszenia bielizny w przyszłości. Warto o tym pamiętać, kupując kolejne pieluszki dla dziecka. Wybierając się w podróż z maluchem polecamy stawiać na sprawdzone firmy i modele, a nie eksperymentować z nowymi pieluchami. Wówczas nie trudno o nieprzewidziane wpadki.

Nie zapomnij o chusteczkach nawilżanych

W podróży podczas zmiany pieluszki oczywiście sprawdzą się chusteczki nawilżane Bella Baby Happy Sensitive. Te, wykonane z miękkiej włókniny, przeznaczone są do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Zawierają kojący wyciąg z aloesu, który łagodzi podrażnienia, a dzięki neutralnemu pH delikatnie oczyszczają i pielęgnują skórę maluszka, zachowując naturalną barierę ochronną. Warto dodać, że chusteczki są bezzapachowe, nie zawierają alkoholu etylowego, silikonów oraz parabenów. Chusteczki z wygodną klapką do zamykania i otwierania świetnie sprawdzą się zwłaszcza w podróży.

Inne przydatne produkty do przewijania

Jeśli wybieracie się w podróż z małym dzieckiem, warto do torby podróżnej spakować podkład do przewijania. Przyda się, jeśli będziecie musieli przewinąć malucha na przykład na stacji benzynowej czy w innym miejscu. 

Wiele z nas pakując torbę podręczną zapomina o woreczkach na zużyte pieluszki. Przyda się on zwłaszcza, jeśli będziecie musieli przewinąć dziecko w warunkach polowych i w zasięgu wzroku nie znajdziecie żadnego kosza.

Zapasowe ubranko

Warto mieć przy sobie również jedno zapasowe ubranko na wypadek, kiedy pieluszka przecieknie lub dziecko zaleje się wodą. Nikt nie lubi w nerwach przekopywać bagażnika w poszukiwaniu jednego bodziaka, który zazwyczaj znajdujemy w walizce na końcu bagażnika. To zaoszczędzi stresu nie tylko tobie, ale i twojemu dziecku.

Pamiętaj o przekąskach

Butelka z wodą, słoiczek z jedzeniem czy inne przekąski, to must have, które powinno znaleźć się w podręcznej torbie. Gdy dziecko zgłodnieje, szybko nakarmisz go i napoisz. Zaplanuj posiłki na całą podróż i przygotuj potrzebną ilość. Dla swojego spokoju dorzuć jeden dodatkowy posiłek. Nigdy nie wiesz, czy twoje dziecko w podróży nie będzie głodnej bardziej niż zazwyczaj. Nie zapomnij o plastikowej łyżeczce, w końcu musisz czymś nakarmić malucha.

Staraj się do butelki w podróż nalać wody, a nie sok. Woda jak nic najlepiej gasi pragnienie w podróży.

Ulubiona przytulanka niezbędna w podróży

Wiele dzieci już od małego jest przyzwyczajonych do jednej przytulanki. Pakując torbę, nie zapomnij jej zabrać. Jeśli przytulanka jest pozytywką to dodatkowy bonus. Uspokoi płaczące dziecko w podróży. 

W drodze warto mieć przy sobie gryzak. Pomoże on maluchowi, któremu idą zęby. Zadbaj o to, żeby gryzak był odpowiedniego kształtu. Wybieraj te okrągłe i najlepiej przymocuj do smyczki, a ją do ubranka. Pomyśl o tym, że jeśli dziecku gryzak wypadnie na podłogę, to nie będziesz miała jak go umyć. Ta zasada sprawdza się również w przypadku smoczków. Zawsze lepiej je mieć przymocowane do czegoś.

Stawiaj na sprawdzone rozwiązania

Wybierają się w podróż z dzieckiem, warto postawić na praktyczne rozwiązania, jak na przykład wygodne ubranko, które łatwo można rozpiąć do zmiany pieluszki czy pieluchomajtki zamiast tradycyjnych pieluszek. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i prosto zmienisz pieluchę, a dziecko nie będzie się niecierpliwić. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się nie tylko podczas podróży ale również podczas zwiedzania czy zabawy na plaży. Kto chce tracić czas, kiedy można tak fajnie bawić się w piasku. Pieluchomajtki Bella Happy Pants są dostępne w praktycznych opakowaniach po 1 szt. i po 4 szt., w sam raz na taką podróż.

Jesteśmy przekonane, że z naszymi podpowiedziami, każda podróż z dzieckiem będzie beztroska i tego wam życzymy.