Obecny czas jest wyjątkowo trudny nie tylko dla fryzjerów, ale również dla klientów, którzy borykają się z "włosowymi" problemami. Wiele kobiet bezradnie próbuje zaradzić temu, co nieuchronne, czyli coraz bardziej widocznym odrostom. W tej bezradności niejednokrotnie sięgają po drogeryjną farbę. Styliści fryzur są jednak co do tego rozwiązania zgodni - jeśli zależy Ci na Twoich włosach, lepiej tego nie rób.

Jak ukryć odrosty na włosach? Domowe sposoby i triki

Jak więc poradzić sobie z odrostami, które uprzykrzają nam życie? Aby oszczędzić Wasze włosy, o porady i triki poprosiliśmy stylistki fryzur: Gabrielę Zalewską z Gaba Hair Story oraz Karinę Sowę z salonu Maniewski.

- Solidarnie z moimi klientkami łączę się w bólu i nie farbuję włosów, pomimo sporej ilości siwych. Skoro one nie maja możliwości odwiedzenia salonów, będę razem z nimi w tym "trudnym czasie". Na swoim Instagramie @gaba_hair i salonowym @gaba_hair_story z całym teamem działamy teraz na livach i udzielamy bezpłatnych konsultacji online, aby pomóc wszystkim potrzebującym kobietom. Nie ograniczamy się jedynie do klientów salonu - skorzystać może każdy chętny. Zainteresowanie jest ogromne, ale teraz nie możemy zostawić Was samych - mówi Gabriela Zalewska. 

Gaba Hair na odświeżenie koloru poleca również maski koloryzujące, które nadadzą włosom połysk, a kolor stanie się głębszy i bardziej intensywny.

Jak zatuszować odrost? Ciekawe upięcia włosów

Kiedy nie możesz skorzystać z koloryzacji, strategicznym rozwiązaniem staje się uczesanie. Staraj się nie robić równego przedziałka, który będzie skupiał uwagę na odrostach. Zaczesuj włosy do tylu. Ciekawym dodatkiem będzie wypuszczenie pojedynczych kosmyków na twarz. Możesz spróbować też nowych uczesań - tutoriale na modne warkocze i sploty na pewno znajdziesz w internecie.

- Jeżeli już odkrywasz odrost, możesz użyć sprayu, który go zamaskuje. Na rynku dostępne są tego typu produkty zmywalne, które można kupić w prawie każdej drogerii. Dostępna jest cała gama kolorów, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Tego typu produkty nie wpływają negatywnie na kondycję włosów. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą one wysuszać skórę głowy oraz blokować pory, w związku z tym dobrze używać peeling do skóry głowy - radzi też Karina Sowa.

Obie stylistki zgodnie odradzają samodzielne farbowanie włosów, jeśli ktoś wcześniej robił to u fryzjera. Można tym zniszczyć włosy oraz efekt, nad którym stylista długo pracował. Znacznie lepiej zafundować im domowe SPA i zadbać o ich kondycję. Jeśli w tym okresie włosy odpoczną od zabiegów chemicznych, a my skupimy się na ich nawilżaniu i pielęgnacji, pomożemy przygotować je na letnią metamorfozę u fryzjera.

Eksperci Gala.pl:

Gaba Hair Gabriela Zalewska - właścicielka studia Gaba Hair Story, fryzjer z kilkunastoletnim doświadczeniem, szkoleniowiec. Jest odpowiedzialna za spektakularne metamorfozy fryzjerskie gwiazd, w tym Maffashion, Dody, czy Honoraty Skarbek.

 

 

 

Karina Sowa - fryzjer z 11-letnim doświadczeniem, senior stylista w salonie Maniewski Warszawa. Specjalizuje się w koloryzacjach i strzyżeniach. Wyznaje zasadę "mniej znaczy więcej ", która idealnie wpisuje się we fryzjerstwo.