Ania, lat 28 mieszka w centrum dużego miasta i nie wyobraża sobie życia gdzie indziej. Spotkania z przyjaciółkami na szybką kawę, rowerowe przejażdżki po parku, kilka przystanków tramwajem do pracy i… smog w powietrzu, z którym teoretycznie niewiele da się zrobić. A przecież Ania dba o siebie, unika glutenu, sprawdza jakość kupowanych produktów, z panią z eko warzywniaka na rogu zna się doskonale.

Bardzo dba też o wybór produktów w codziennej diecie - muszą być bogate w antyoksydanty. W sezonie stawia na pomidory (sok z pomidorów zajmuje honorowe miejsce na kuchennej półce), aronię i czarną porzeczkę, jesienią owoce dzikiej róży czy jabłka i śliwki. Codziennie rano, zanim usiądzie przy biurku w pracy, funduje sobie krótki jogging po okolicy, a po powrocie z wieczornych zajęć pilatesu, zdarza jej się sprawdzać poziom smogu w swoim mieście, klikając w specjalny widget.

Ostatnio zaczęła próbować nowych pielęgnacyjnych rytuałów z Yves Rocher, które właśnie wypuściło  nową gamę Elixir Jeunesse. Kilka kroków rano i wieczorem realnie wpływa na wygląd jej cery i tworzy naturalną barierę antysmogową. To jedna z niewielu linii, która zabezpiecza skórę przed wchłanianiem zanieczyszczeń z powietrza. Wszystko dzięki Aphloi. Naukowcy odkryli, że Aphloia narażona na niekorzystne czynniki środowiska (UV, zmiany klimatyczne, pożary) automatycznie zwiększa produkcję pewnej cennej substancji - aphloiolu ukrytej w komórkach swoich liści. Cząsteczki tej substancji, zawarte w Elixir Jeunesse  skutecznie chronią przed wpływem utleniaczy i zwiększają odporność naszej skóry na niekorzystne (codzienne!) działanie środowiska.

Cała linia pielęgnacyjna Yves Rocher ma za zadanie wspierać ekologiczne podejście do życia – od opakowań (słoiczki ze szkła nadającego się do recyklingu, plastikowy flakon stworzony w 25% z plastiku z odzysku) po samą formułę z ponad 90% naturalnych składników.

Jak wygląda rytuał pielęgnacyjny Ani z gamą Yves Rocher?

RANO

ESENCJA PODWÓJNY EFEKT ELIXIR JEUNESSE

Zobacz także:

Zaczynając swój codzienny rytuał, Ania sięga najpierw po serum Esencja Podwójny Efekt Elixir Jeunesse. Dlaczego? Bo zawiera 8 patentów przeciw starzeniu się skóry. Wystarczy kilka kropel esencji na twarzy i delikatne wklepanie jej. Natychmiastowy efekt? Dotleniona, zrelaksowana i promienna skóra. Po miesiącu? Wygładzona, wolna od toksyn i zregenerowana cera. Ania sięga po esencję również wieczorem.

REWITALIZUJĄCY ROLL-ON POD OCZY NIWELUJĄCY OZNAKI ZMĘCZENIA ELIXIR JEUNESSE

Po serum czas na skupienie się na okolicach oczu. Ania często budzi się z delikatnie podkrążonymi oczami, w rytuale przydaje się jej więc rewitalizujący roll-on niwelujący oznaki zmęczenia. Stosuje go rano, ale wieczorem też chętnie po niego sięga. Trzy masujące kulki i lekki żel dobrze sprawdzają się przy delikatnej skórze, a w efekcie użycia – zmniejszają opuchliznę i niechciane cienie pod oczami.

KREM RESTRUKTURYZUJĄCY NA DZIEŃ ELIXIR JEUNESSE

Następnie krem restrukturyzujący na dzień Elixir Jeunesse, który warto delikatnie wmasować w skórę twarzy. Jego nawilżająca żelowo-kremowa formuła pozostawia matowe wykończenie na skórze i stanowi świetną bazę pod makijaż. Przede wszystkim jednak zawiera wysoce skoncentrowany wyciąg z aphloii, a on przeciwdziała skutkom zanieczyszczeniem, promieni UV, zmęczenia i stresu, wspomagając zdolności odbudowy i ochrony przed zanieczyszczeniami.

WIECZÓR

DETOKSYKUJĄCY ŻEL MICELARNY ELIXIR JEUNESSE

Po całym dniu spędzonym na bieganiu po mieście, skórze należy się odpowiedni relaks. Pozbycie się makijażu to absolutna podstawa. Zarówno w misjach specjalnych (np. wodoodporna maskara i mocny podkład, ponieważ właśnie wróciła z wieczornego wypadu do restauracji) jak i prostszych zadaniach, Ania sięga po detoksykujący żel micelarny Elixir Jeunesse, jak większość gamy od Yves Rocher zawiera wysoce skoncentrowany wyciąg z aphloii i pomaga w walce z miejskim smogiem. Zaczyna od okolic oczu, kończy na całej twarzy.

KREM-MASKA NA NOC NIWELUJĄCY OZNAKI ZMĘCZENIA ELIXIR JEUNESSE

Kiedy twarz jest już całkiem saute przed snem, Ania wykańcza wieczorny rytuał kremem-maską z 4 patentami zapobiegającymi starzeniu się skóry. Wygładza, nawilża (w nocy to szczególnie ważne, zwłaszcza, jeśli śpi przy włączonym kaloryferze – skóra się przesusza) i rozświetla.

DWA RAZY W TYGODNIU

BŁYSKAWICZNA MASKA DETOKSYKUJĄCA ELIXIR JEUNESSE

Dwa razy w tygodniu do całego rytuału Ani dołącza jej ulubienica – maska detoksykująca Elixir Jeunesse. Ten produkt również zawiera wysoko skoncentrowany wyciąg z aphloii, który przeciwdziała czynnikom przyspieszającym starzenie się skóry. I co najważniejsze, działa błyskawicznie. Ania aplikuje ją na całą twarz, omijając okolice oczu i nakłada grubszą warstwę (nadmiar usuwa przy pomocy wacika). Potem zostawia na 5 do 10 minut i całkowicie się relaksuje. To 10 minut tylko dla niej.

#StopSmogNaturalnie