Jak wyjść z masturbacji? Rady dla dzieci według podręcznika:

Postaraj się nie wpadać w rozpacz i zanadto się nie obwiniać: jestem do niczego; Bóg mnie zostawił. Spróbuj odnaleźć swoje ukryte zranienie, które próbujesz zrekompensować masturbacją. Spróbuj odpowiedzieć na nie pozytywnie. Powierz je Najwyższemu. Oddaj Mu swoje serce i ciało [...] Masturbacja rzuca ci wyzwanie: kształtowanie twojej osobowości.

Podręcznik o masturbacji wciąż w szkołach?

Znany wielu podręcznik nie służy do nauczania religii. Ma tytuł “Wędrując ku dorosłości, Wychowanie do życia w rodzinie” i jak wskazuje nazwa powstał jako pomoc pedagogiczna na lekcjach wychowania do życia w rodzinie.

Pomimo tego, że dyrektorzy szkół stwierdzają, że z książki tej nie korzysta się już w ich placówkach w wielu szkołach widnieje ona jeszcze w wykazach podręczników. Czy zatem faktycznie dzieci uczą się "jak wyjść z masturbacji"?

Unikaj pokus (fantazjowanie, erotyczne gesty). Nie kuś złego. Masturbacja to prowizoryczna kompensacja. Nie martw się. Ustąpi ona, gdy odnajdziesz miłość - cytat z książki.

Co dzieci myślą o wychowaniu do życia w rodzinie?

Wielu rodziców uważa, że wychowanie do życia w rodzinie jest niepotrzebne w szkołach w związku z czym zwalniają swoje dzieci z tych lekcji, jeśli placówka to umożliwia. Jakie jest twoje zdanie na temat WDŻ? Posłuchaj ulicznej sondy i wypowiedzi uczniów: