Sposoby na długie paznokcie - odżywka to nie wszystko!

Odżywka na porost paznokci zajmuje honorowe miejsce w twojej kosmetyczce, a ty wciąż nie możesz osiągnąć wymarzonej długości? To dlatego, że odżywka, mimo zapewnień producentów, to tylko dodatek w kuracji na przedłużenie paznokci. Najważniejsze jest to, aby odżywić tkanki, które odpowiedzialne są za jego wzrost, oraz ochronić już wyrośnięty paznokieć przed osłabieniem i zniszczeniem. Przeczytaj jak kompleksowo podejść do tematu zapuszczania paznokci i ciesz się zdrową i długą płytką w krótkim czasie. 

Suplementy na porost paznokci - odżywiaj od środka

Zacznijmy od podstawy pielęgnacji, czyli od wody. Woda jest niezbędna w organizmie do przeprowadzania wszystkich procesów metabolicznych, w tym namnażania się komórek i szybkiej ich regeneracji. Dlatego, jeśli nie jesteś odpowiednio nawodniona, zadziała to negatywnie na wygląd i wzrost twoich paznokci. Pamiętaj o wypijaniu 1,5 - 2 litrów wody dziennie. Uzupełnij swoją apteczkę w składniki, wspomagające porost przydatków skóry, takich jak włosy, czy właśnie paznokcie. Przydatne będą preparaty z witaminą A, krzemem, wapniem, witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy. Witaminy z grupy B, oraz biotyna, odpowiadają za stymulację wzrostu paznokci i zapobiegają ich łamaniu. 

Odżywka do paznokci - jaką wybrać na ich porost?

Odżywka do paznokci, ma za zadanie wzmocnić obecną już płytkę, nie możemy w tym przypadku liczyć na właściwości stymulujące jej wzrost. Wzmacnianie paznokci, jest natomiast bardzo ważnym elementem podczas ich zapuszczania, z wiadomych przyczyn - łamiące się i rozdwajające paznokcie, sprawiają, że hodowanie ich staje się "syzyfową pracą". Warto przyjrzeć się odżywkom z zawartością keratyny - jest to białko, które znajduje się w składzie naszych paznokci. Preparaty do paznokci zawierają keratynę hydrolizowaną, która pogrubia i utwardza płytkę. Podczas procesu odrastania paznokci, staraj się utrzymywać zaokrąglony kształt i nie zapominaj o nakładaniu odżywki na ranty płytki - będzie mniej podatny na łamanie i zabezpieczony przed zaczepianiem o ubrania.  

Sposoby na długie paznokcie - nawilżaj dłonie i skórki

Kondycja skóry, sąsiadującej z paznokciem, ma bardzo duże znaczenie dla jego wzrostu. Dbaj o to, aby skórki były zawsze nawilżone i natłuszczone specjalną oliwką do skórek, którą możesz też wmasować w płytkę paznokcia, dla jego uelastycznienia. Szczególnie zimą, używaj natłuszczających kremów do rąk i paznokci, które zapobiegną wysuszającemu działaniu mrozu, jak i suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. 

Sposoby na długie paznokcie - zrezygnuj ze zmywacza z acetonem  

Zmywacz do paznokci z acetonem, w prawdzie skutecznie usuwa lakier, ale równie skutecznie pozbawia paznokieć naturalnej bariery tłuszczowej, jednocześnie prowadząc do wysuszenia płytki. Suchy paznokieć, to prosta droga do jego łamliwości. Używaj delikatnych zmywaczy, które w składzie mają nawilżające substancje, nigdy nie trzyj mocno płytki - przytrzymaj wacik nasączony zmywaczem kilka chwil tak, aby mógł rozpuścić lakier.

Sposoby na długie paznokcie - chroń dłonie przed chemią

Podczas wykonywania prac domowych, koniecznie zakładaj ochronne rękawiczki. Po pierwsze, składniki aktywne w środkach czystości często działają drażniąco, wysuszająco, zawierają alkohol, chlor i w zasadzie całą tablicę Mendelejewa. Po drugie - zbyt długie moczenie paznokci w wodzie, sprawi że namiękną i będą jak kartka papieru - jedno zmywanie naczyń bez rękawic ochronnych, może zniweczyć cały twój plan i pozbawić cię wyhodowanej już płytki.