Jak wyglądają związki Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania w naszych związkach jest wszystko: miłość, namiętność i zazdrość. Chociaż cenimy sobie w związkach otwartość i swobodę, to jednak jesteśmy zazdrośni o swoich partnerów. W ostatnich latach zmieniło się podejście do związków i życie seksualne w związkach Polaków.

Kiedyś to kobieta czekała, aż mężczyzna wykona pierwszy krok, natomiast w dzisiejszych czasach, kiedy dążymy do równouprawnienia, wiele kobiet nie ma z tym problemu, żeby wysłać mężczyźnie sygnały, że jest nim zainteresowana. Zresztą kobiety są bardziej świadome swojej seksualności i często same inicjują kontakty seksualne. Jesteśmy bardziej otwarte i wiemy, czego oczekujemy od partnera. 

Życie seksualne Polaków w dzisiejszych czasach zrewolucjonizował internet i portale randkowe oraz aplikacje takie jak Tinder. Coraz częściej wchodzimy w luźne relacje oparte tylko na seksie, nie zawsze chcemy związku.

Według badań, około 50% młodych osób jest singlami z wyboru. Swoją decyzję tłumaczą tym, że wolą być same, niż męczyć się w duszącej relacji, zwłaszcza, że młodzi współcześni millenialsi są bardziej wymagający w doborze partnera.

Jeśli już stworzymy relacje z partnerem, to w naszym związku nie brakuje zazdrości. Blisko, co trzeci Polak przyznaje się do zazdrości o byłego partnera, czy partnerkę. Ale nie tylko taka zazdrość dominuje w naszych związkach. Jesteśmy zazdrośni, bo mamy złe doświadczenia z przeszłości, brak nam pewności siebie, jesteśmy zazdrośni o atrakcyjność partnera.

Jak pokazują badania, ponad 50% Polaków w wieku 18-35 lat deklaruje, że nie zdarzyło im się kontrolować swoich partnerów - ani byłych ani obecnych. Jeśli już to robią, to najczęściej przeglądają telefon partnera - tak odpowiedziało 28% kobiet (dla porównania mężczyzn: 11%) oraz przepytują: "Gdzie byłeś? Z kim" Co robiłeś tyle czasu?"

"Ex na plaży Polska" - czy można stworzyć związek w reality show?

Uczestnicy programu "Ex na Plaży Polska " na kanale MTV dostarczają nam coraz to nowych wrażeń z każdym odcinkiem. Nie brakuje tu zazdrości, kłótni, rozstań i powrotów. Z każdym odcinkiem programu widz wciąga się coraz bardziej w relacje panujące pomiędzy uczestnikami. I chociaż może komuś wydaje się to niemożliwe, że w reality show można stworzyć związek, to pomiędzy bohaterami czasami naprawdę gorąco iskrzy. 

Zobacz także:

Przed nami kolejny odcinek "Ex na plaży Polska". Co się wydarzy się teraz? Nie zabraknie romantycznych randek i zabaw przy basenie. Niestety chorobliwa zazdrość Mai wciąż psuje atmosferę w willi. Podczas imprezy w klubie Anastasiya po raz kolejny postanawia zagrać na nerwach koleżankom. Flirtując z Dawidem doprowadza do szału Ismenę. Mimo, iż emocje w willi sięgają powoli zenitu, tablet nie odpuszcza. Na cypryjskiej plaży pojawia się kolejny EX. Kto zmierzy się z przeszłością tym razem?

Jeśli nie możecie doczekać się, co wydarzy się w kolejnym odcinku programu "Ex na plaży Polska", koniecznie oglądajcie reality show na MTV.