Jak wygląda dzień matki widziany oczami ojca?

Każda mama, która zostaje z dzieckiem w domu wie, że zawsze jest co robić i często nie mamy chwili, żeby odpocząć. Zakupy, gotowanie, sprzątanie, zabawa z dzieckiem, spacery - to codzienność każdej mamy. A co dopiero, kiedy w domu jest dwoje lub więcej dzieci?

Doskonale o tym wie mama trójki dzieci, z których najmłodsze jest niemowlakiem. Jednak to nie ona postanowiła podzielić się wpisem w mediach społecznościowych, jak wygląda jej "dzień pracy", tylko tata dzieci.

Brad Kearns rozpoczął swój wpis od pokazania, jak wygląda jego intensywny dzień w pracy i zestawił to z opisem czynności, które w tym czasie musi zrobić jego żona opiekująca się dziećmi. "A co w tym czasie robiła moja żona?" – pyta retorycznie Brad.

"Jedyne, co musiała zrobić, to obudzić dwóch chłopców, ubrać ich, podać im śniadanie i nakarmić piersią trzeciego. Później wziąć ich do parku, żeby mogli rozładować swoją energię. Przecież to łatwizna. Wystarczy przygotować ich plecaki, znaleźć czapki, zapakować coś do jedzenia, ubrania na zmianę i wsadzić do samochodu."

Kiedy mama wraca do domu, czeka ją przygotowanie obiadu i dopilnowanie, żeby chłopcy zjedli posiłek. A co z zakupami? "Namawiając ich do dokończenia posiłku, zrobi też zakupy spożywcze online. Nie wiem, dlaczego nie chce pójść z całą trójką do normalnego sklepu" – pisze z ironią tata.

"Dostawca przywiezie zakupy, a chłopcy znowu zaczną szaleć. Trzymając na rękach niemowlaka, żona spróbuje jakoś nad nimi zapanować. Ja wyślę jej SMS-a: 'oddzwonię później', bo jestem tak zajęty" - dodaje Brad.

Zanim tata wróci z pracy do domu o 19.30, mama będzie musiała jeszcze zrobić kolację, przygotować kąpiel i zagonić dzieci do łóżek, oczywiście z niemowlakiem na ręku. Kiedy tata wraca do domu w kuchni leżą nierozpakowane zakupy, a zmęczona mama jedyne o czym marzy, to gorąca kąpiel i sen. 

"Tak jak mówiłem: to był dla mnie bardzo ciężki dzień" – kończy z ironią swój wpis ojciec, ale najlepsze jest to, co dodaje na końcu:

Dziękuję kochanie za wszystko, co dla nas robisz. To ty scalasz naszą rodzinę. - pisze z miłością i uznaniem mąż i ojciec dzieci.

Jak podoba wam się ten nieco przewrotny wpis ojca?