Brzuch po porodzie: wzruszające zdjęcia

Poród i połóg dla kobiet są mocnymi przeżyciami, które zostawiają za sobą trwały ślad. Każdy pyta o dziecko, stan jego zdrowia, wagę, imię, zapominając poniekąd o samopoczuciu młodej mamy. Wielomiesięczne dochodzenie do siebie po cesarskim cięciu, powolne wchłanianie się pociążowego brzuszka (a przecież w showbiznesie promuje się super płaskie brzuchy gwiazd tuż po ich wyjściu ze szpitala), rozstępy, które zostają z kobietami na całe życie - o tego typu sprawach okołoporodowych mówi się, na szczęście, coraz więcej.

Co ważne, kobiety decydują się pokazywać prawdziwe oblicze pierwszych dni macierzyństwa w mediach społecznościowych, a nawet tworzą własne grupowe hashtagi takie jak np. #loveyourlines, czyli pokochaj swoje "linie".

W czasach ciałopozytywności tego typu działania należy szeroko pokazywać, ponieważ to właśnie te zdjęcia obrazują ogrom poświęcenia i naturalność kobiet na całym świecie.

Płaski brzuch po porodzie zazwyczaj jest mitem, połóg bywa ciężkim przeżyciem, depresja poporodowa dotyka coraz więcej kobiet w różnym wieku. O tych sprawach mówimy głośno, a takie projekty jak Instagram PostPartum Photos są kamieniem miliowym w dyskusji. Lubimy to!