Mocny kolor we wnętrzach - jak go wprowadzić?

Jesteś zadowolona z aranżacji swojego mieszkania, ale czujesz, że wciąż czegoś ci w nim brakuje? Chciałabyś wprowadzić kolorowy akcent, który jeszcze bardziej podkreśli twój styl? Umiejętne użycie mocnych barw we wnętrzu może zapewnić oryginalny, stylowy efekt i odmienić twoje mieszkanie. Jak to zrobić, radzi Natalia Nowak, ekspertka od aranżacji wnętrz.

Kolorowy mebel

Twój salon wydaje ci się zbyt spokojny, bo przeważają w nim stonowane odcienie szarości, beżu czy bieli? Idealnym rozwiązaniem może okazać się kanapa bądź sofa w mocnym kolorze. Chcąc ocieplić wnętrze, zdecyduj się na żółtą tapicerkę. Pamiętaj, żeby wybrać taką sofę, która stylem będzie pasowała do pozostałej części twojego mieszkania.

 

 

 

 

Zobacz także:

 

Jeśli chciałabyś, aby twój salon odznaczał się oryginalnym designem i niestandardową kolorystyką, wybierz sofę lub fotel w odcieniach niebieskiego, fioletu albo różu. Wymienione kolory wymagają szczególnej uwagi przy aranżacji pozostałej części pomieszczenia. Jeśli komplet wypoczynkowy ma drewniane nóżki, to śmiało możesz go połączyć z drewnianym meblami w tym samym stylu. Pamiętaj, że dużo łatwiej skomponować mocne kolory z prostymi formami – z takiego połączenia na pewno będziesz bardzo zadowolona!

- mówi ekspertka od aranżacji wnętrz.

Barwne dodatki

Dla osób, które nie są na tyle odważne, aby wybrać mocny akcent w postaci mebla, idealnym rozwiązaniem będą barwne dodatki ożywiające każde pomieszczenia. Twoja sypialnia to paleta brązów i stonowanych kolorów? Odmień ją za pomocą tekstyliów w twoim ulubionym odcieniu: poduszek, koców czy zasłonek. Baw się kolorami i łącz je tak, aby jak najbardziej oddawały twój styl i charakter. Pamiętaj jedynie, aby bazą do tego typu dodatków do aranżacji były stonowane, proste meble.

Yellow and Grey Living Room Rug  I love this entire look for my livingroom.

Zobacz najlepsze aranżacje z mocnymi kolorami we wnętrzach!