Mocny kolor we wnętrzach - jak go wprowadzić?

Jesteś zadowolona z aranżacji swojego mieszkania, ale czujesz, że wciąż czegoś ci w nim brakuje? Chciałabyś wprowadzić kolorowy akcent, który jeszcze bardziej podkreśli twój styl? Umiejętne użycie mocnych barw we wnętrzu może zapewnić oryginalny, stylowy efekt i odmienić twoje mieszkanie. Jak to zrobić, radzi Natalia Nowak, ekspertka od aranżacji wnętrz.

Kolorowy mebel

Twój salon wydaje ci się zbyt spokojny, bo przeważają w nim stonowane odcienie szarości, beżu czy bieli? Idealnym rozwiązaniem może okazać się kanapa bądź sofa w mocnym kolorze. Chcąc ocieplić wnętrze, zdecyduj się na żółtą tapicerkę. Pamiętaj, żeby wybrać taką sofę, która stylem będzie pasowała do pozostałej części twojego mieszkania.

 

 

 

 

 

Jeśli chciałabyś, aby twój salon odznaczał się oryginalnym designem i niestandardową kolorystyką, wybierz sofę lub fotel w odcieniach niebieskiego, fioletu albo różu. Wymienione kolory wymagają szczególnej uwagi przy aranżacji pozostałej części pomieszczenia. Jeśli komplet wypoczynkowy ma drewniane nóżki, to śmiało możesz go połączyć z drewnianym meblami w tym samym stylu. Pamiętaj, że dużo łatwiej skomponować mocne kolory z prostymi formami – z takiego połączenia na pewno będziesz bardzo zadowolona!

- mówi ekspertka od aranżacji wnętrz.

Barwne dodatki

Dla osób, które nie są na tyle odważne, aby wybrać mocny akcent w postaci mebla, idealnym rozwiązaniem będą barwne dodatki ożywiające każde pomieszczenia. Twoja sypialnia to paleta brązów i stonowanych kolorów? Odmień ją za pomocą tekstyliów w twoim ulubionym odcieniu: poduszek, koców czy zasłonek. Baw się kolorami i łącz je tak, aby jak najbardziej oddawały twój styl i charakter. Pamiętaj jedynie, aby bazą do tego typu dodatków do aranżacji były stonowane, proste meble.

Yellow and Grey Living Room Rug  I love this entire look for my livingroom.

Zobacz najlepsze aranżacje z mocnymi kolorami we wnętrzach!