Nie wiesz jak zmyć lakier hybrydowy w domu? To łatwiejsze niż myślisz! W końcu wszystkie kochamy hybrydę, a nie lubimy jej ściągać. Ręka w górę, która choć raz nie przyspieszyła jej zdejmowania i nie zerwała lakieru z paznokcia? Wszystkie dobrze wiemy, że to zbrodnia – wraz z lakierem zdziera się bowiem wierzchnią warstwę płytki paznokcia. Najlepiej oczywiście oddać się w ręce profesjonalistki – ale usuniecie manicure hybrydowego w niektórych salonach to koszt nawet 30 zł! Na szczęście możesz to zrobić sama w domu. I wcale nie jest to trudne!

Jak zmyć lakier hybrydowy w domu? - krok po kroku

1. Zacznij od zmatowienia płytki. Do tego celu najlepiej użyć polerki lub pilniczka o wysokiej gradacji. Ale uwaga! Celem tego etapu nie jest spiłowanie lakieru hybrydowego, a jedynie zmatowienie go (ewentualnie lekkie spłycenie), tak by rozpuszczalnik mógł łatwiej wniknąć w jego głąb. 
 
2. Koniecznie nałóż oliwkę na skórki i skórę wokół paznokcia. Jej warstwa zabezpieczy palce przed wysuszającym działaniem acetonu. Nie musisz użyć markowego produktu – dobry efekt da użycie zwykłej oliwy, oleju rzepakowego, kokosowego, a nawet... smalcu.
 
3. Czas na nałożenie na lakier kompresu ze zmywacza. Najłatwiej będzie ci nasączyć nim pokrojone na cztery części waciki do zmywania makijażu. Nałóż je na płytki i szczelnie okręć folią aluminiową (lepsza je ta gruba). Jeśli planujesz często sama zdejmować lakier z paznokci, pomyśl o zaopatrzeniu się w specjalne klipsy do usuwania hybrydy. Kupisz je już za 5 zł.
 
4. Lakier jest już rozmiękczony? Możesz zacząć go usuwać. Niektóre hybrydy zdjąć łatwo, bo niemal same odlepiają się od paznokcia, inne trzeba pracowicie zeskrobać. Do tego celu najlepiej użyć drewnianego patyczka (kupisz je w drogeriach, od 5 zł za paczkę).
 
5. Pozostałości lakieru i bazy możesz pozbyć się za pomocą polerki. Staraj się jednak używać jej delikatnie, pamiętaj, że płytka paznokciowa jest mocno wyczerpana całą tą skomplikowaną operacją!
 
6. Na koniec nałóż odżywkę dedykowaną paznokciom po hybrydzie. Ale uważaj: nałożenie na osłabione paznokcie popularnych (i skądinąd bardzo dobrych) preparatów z formaldehydem może przynieść więcej szkody niż pożytku. Co jakiś czas warto robić higieniczną przerwę i dawać odpocząć paznokciom, np. przez 2 tygodnie. Co powiesz, żeby w tym czasie zrobić wzmacniający manicure japoński?
 
7. Nałóż olejek na skórę palców. Nie martw się, jeśli trochę zbielała - to normalna reakcja na działanie zmywacza. Pielęgnujące właściwości olejku szybko przywrócą skórze zdrowy wygląd.

Czym zmyć lakier hybrydowy?

W sklepach są dostępne specjalne zmywacze, tylko do lakierów utwardzanych światłem. Możesz jednak użyć zwykłego zmywacza do paznokci, byle z acetonem. Wymaga dłuższego trzymania na płytkach. Uważaj jednak, by nie przekraczać 15 minut – pamiętaj, to rozpuszczalnik! Może boleśnie podrażnić skórę wokół paznokci.

Jak zmyć lakier hybrydowy bez szkody dla paznokci?

  • Zapomnij o popularnej wśród fanek hybrydy metodzie moczenia paznokci w miseczce ze zmywaczem. To prosty sposób na zniszczenie skóry wokół paznokci.
  • Nie używaj metalowego kopytka do zsuwania rozmiękczonego lakieru. To zadanie dla zawodowców. W niewprawnych rękach może być użyte za mocno i na długo zniszczyć płytkę paznokcia
  • Po zdjęciu lakieru widzisz zmiany na paznokciach? Są cieńsze, osłabione, a może pojawiły się na nich przebarwienia? To znak, że przyda im się co najmniej miesięczny odpoczynek, a nawet leczenie – lepiej skonsultować to z dermatologiem. Nigdy tego nie lekceważ! Kolejnym etapem protestu płytek paznokciowych może być ich pieczenie, a z czasem nawet narastający ból.

--

Zobacz też: Modny manicure - 7 trendów na jesień >>>

7 sposobów na mocne paznokcie >>>