Urządzanie małych przestrzeni to często nie lada wyzwanie. Na niewielkim metrażu musimy umieścić najpotrzebniejsze sprzęty i przedmioty. To prawdziwy test kreatywności. Istnieje jednak wiele trików, dzięki którym na wszystko znajdzie się miejsce i nawet najmniejsze pomieszczenia staną się przestronne i dobrze zorganizowane.

Bardzo często problematyczne wydaje się zagospodarowanie małej łazienki. To miejsce, w którym spędzamy czas codziennie i w którym warto zachować porządek, ponieważ pomaga nam to utrzymać rytm dnia., mówi Anna Rusiniak-Malinowska, stylistka wnętrz i właścicielka Malabelle.

CIEMNE KOLORY W MAŁEJ ŁAZIENCE

Zaczynamy od koloru. Dlaczego od niego? Ponieważ to on właśnie wyznacza nam „granice” naszego pomieszczenia. I tutaj proponuje do małych wnętrz ciemną kolorystykę - choć mogłoby się wydawać zupełnie na odwrót to właśnie ciemne kontury gubią przestrzeń. Czarna marmurowa łazienka będzie elegancka, a dodatkowo proponuje umieszczenie luster w kształcie litery L, na ścianach, które nam na to pozwolą. Zwielokrotnione odbicie i ciemna oprawa wprowadzi nas w trochę zaczarowany świat bez widocznych linii wyznaczających początek lub koniec danej przestrzeni., podpowiada właścicielka Malabelle

ZOBACZ TEŻ:

PIĘKNA PODŁOGA W ŁAZIENCE!

OŚWIETLENIE TO PODSTAWA

Światło - to numer dwa na naszej liście. Odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jego intensywność może uwydatnić miejsca, których na przykład nie chcemy pokazać i odwrotnie. Warto  rozważyć dodatkowe oświetlenie nastrojowe, które uwydatni nam miejsca, które chcemy pokazać i tak np.. w łazience możemy dać boczne, wiszące lampy po dwóch stronach lustra, które zwrócą na siebie uwagę.

Warto pamiętać, aby dodatkowe oświetlenie było przyciągające swym wyglądem i designem. Tutaj polecam również pobawić się formą i wielkością., komentuje dekoratorka. 

ZOBACZ TEŻ:

JAK OZDOBIĆ ŚCIANY W MIESZKANIU?

PRZECHOWYWANIE

Powinniśmy też oczywiście zainwestować w sprytne przechowywanie. Dobrze zaaranżowane półki, koszyczki mogące pomieścić kosmetyki – warto przyjrzeć się im bliżej, a im bardziej będą one kompaktowe tym lepiej. Obecnie w ofercie wielu sklepów znajdziecie ułatwiające przechowywanie pojemniki i kosze.

Pamiętajmy, aby z każdym pomysłem rozpatrywać jego praktyczność. Małe mieszkania można urządzić wygodnie i funkcjonalnie, wystarczy tylko pomysłowość i skupienie się na funkcjonalności naszych pomysłów., podsumowuje Anna Rusiniak-Malinowska.

Więcej inspiracji znajdziecie na www.malabelle.pl.